'Splendid Palace' norisināsies Eiropas kino nakts
Foto: Kadrs no video

Ceturtdien, 6. decembrī, kinoteātris "Splendid Palace" kopā ar kinoteātriem 27 citās valstīs atzīmēs Eiropas kino nakti, piedāvājot bez maksas pulksten 19.30 noskatīties psiholoģiskā trillera meistara Jorga Lantima filmu "Svētā brieža nogalināšana" (The Killing of a Sacred Deer), kas 2017. gada Kannu kinofestivālā saņēmusi balvu par labāko scenāriju, portālu "Delfi" informē kinoteātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Eiropas kino nakts ir unikāls notikums, kas laika periodā no 3. līdz 7. decembrim norisināsies vismaz 34 Eiropas pilsētās, atzīmējot Eiropas filmu kultūras bagātību. Eiropas kino nakti pirmo reizi organizē Creative Europe MEDIA – Eiropas Komisijas programma, kas atbalsta Eiropas audiovizuālo darbu attīstību un izplatību. Pasākuma mērķis ir vienot Eiropu un tās iedzīvotājus, kopīgi svinot Eiropas kino kultūras bagātību. MEDIA atbalstītie Eiropas kino nakts seansi parāda Eiropas Savienības atbalstu ne vien radošajām un kultūras industrijām, bet arī sabiedrībai kopumā. Šī iecere vienos vairāk nekā 7200 kino skatītājus visā Eiropā.

Šis unikālais notikums ir daļa no Eiropas Komisijas komunikācijas kampaņas, kas demonstrē Eiropas politikas saistību ar katra iedzīvotāja ikdienas dzīvi. Šajā gadījumā stāsts ir par emocijām, kuras cilvēki izjūt kino skatīšanās laikā un iespēju, apmeklējot vietēja mēroga pasākumu, būt daļai no kopīgas pieredzes visā Eiropā.

"Mirkli pirms savas 95. jubilejas "Spelendid Palace" iekļaujas nebijušā 27 valstu kino akcijā. Mēs ar savu līdzdalību apliecinām Eiropas kino talantu spēku un respektējam kino veidotājus, kuri dzīvo mūsu kaimiņu valstīs. Šis gads ir pierādījis, ka mēs ne tikai esam Eiropas kino daļa, bet ar savu kino esam jutušies arī novērtēti. Pasaule ir apliecinājusi, ka ir gatava skatīties filmas latviešu valodā! Bet vai mēs esam tikpat atsaucīgi filmām ungāru, lietuviešu, poļu, itāļu valodās? Autorkino sirds ir Eiropā, un mēs esam tā īstā publika! Šī Eiropas kino nakts #EuropeanCinemaNight paplašinās mūsu kino pieredzi kādā īpašā satikšanās, skatīšanās un diskusiju seansā! Mēs dzīvojam sarežģītā laikmetā, kad viss ir globāls, arī vientulība. Ir svarīgi, ka mūsdienu kino spēj reflektēt ne tikai trauksmi, bet arī ilgas pēc harmonijas," stāsta "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa.

Pirms seansa no pulksten 19.00 skatītājus sagaidīs ar glāzi dzirkstoša vīna, savukārt pēc seansa būs iespēja iesaistīties diskusijā par filmu ar psihoterapeitiem Ilonu un Gati Bušiem.

Ieeja uz pasākumu ir bez maksas, bet ielūgumus iespējams saņemt kinoteātra kasē. Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ aicinām ielūgumus izņemt laikus.

Filma franču, angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.

Plašāka informācija par Eiropas kino nakti pieejama šeit.

Tags

Daira Āboliņa Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form