Tapusi dokumentālā filma par viena cilvēka skrējienu apkārt Latvijai
Foto: Kadrs no filmas

Tiešsaistes pirmizrādi piedzīvojusi "Fon Films" un kinoprojekts "Spektrs" veidotā dokumentālā filma "Apskrien Latviju!" par arhitektu un garo distanču skrējēju Dinu Vecānu, kurš 2017. gadā 22 dienu laikā apskrēja Latvijas robežu.

Pirmo reizi arhitekts Dins Vecāns uzmanību piesaistīja 2016. gadā ar savu apņemšanos noskriet 28 maratonus 28 dienās 28 Eiropas pilsētās. Dins neslēpa, ka viņa apņemšanās ir traka, bet viņa sauklis bija: "Esi traks. Esi muļķis. Esi smieklīgs. Esi jebkas. Jo dzīve ir pārāk īsa, lai nebūtu laimīgs!" Pēc šīs apņemšanās izpildīšanas Dins nolēma sevi pārvarēt vēlreiz — noskriet visu Latvijas robežu – 1836 kilometrus – 18 dienās. Kā raksta filmas veidotāji, tā bija vēl garāka distance, vēl īsāks laiks un vēl neprātīgāka apņemšanās.

Šķita, ka šoreiz Dins ir pāršāvis pār strīpu. Pat aptaujātie ārsti teica, ka šāda distance tik īsā periodā var neatgriezeniski bojāt viņa veselību. Par spīti tam 2017. gada 18. maijā viņš startēja Rīgā, ik dienu pieveicot 60—80 km garu distanci jeb teju divus maratonus. 22. dienā Dins iesoļoja Rīgā. Viņu pavadīja vairāki desmiti cilvēku, kurus Dins ir iedvesmojis un kuri kopā ar viņu mēroja ceļu līdz Brīvības piemineklim, kopīgi dziedot valsts himnu.

No vairāk nekā 50 stundām nofilmēta materiāla ir tapusi pilnmetrāžas dokumentālā filma "Apskrien Latviju" par skrējienu, kurš sākotnēji bija Dina Vecāna personīgais fiziskais izaicinājums un dāvana Latvijai simtgadē, bet izauga par pasaules mērogā unikālu ultramaratonu un personīgo izturības pārbaudi, apskrienot Latvijas robežu caur 43 novadiem vien 22 dienās.

"Viens filmas stāsts ir par izdevušos skrējienu — par tā fizisko realitāti, par ceļu, skrējiena dzīvi, Latvijas dabu un cilvēkiem, kas pievienojas skrējienam. Otrs stāsts ir par to, kas iekšēji ir jāpārvar, lai vispār nonāktu pie šādas apņemšanās un galu galā – arī pie tās izpildīšanas. Filmā redzēsim pilnu Dina mēroto ceļu, no pirmajiem distances soļiem līdz finiša eiforijai, cauri sāpēm un priekiem, vienatnē un kopā ar citiem. Kas slēpjas aiz sasniegumiem un talanta? Kāda ir šāda skrējiena cena?" par filmu raksta tās veidotāji.

Filmas operators: Nauris Brūniņš, montāžas režisors: Toms Krauklis, grafika: Jānis Spēlmanis, skaņas apstrāde: Kristaps Ērglis, mūzika: "Tree Penguins". Izpildproducents un idejas autors – Jānis Indriks.

Ņemot vērā pašreizējo ārkārtējo situāciju, filma jau ir pieejama straumēšanas platformās – LMT Viedtelevīzijā, Go3.lv platformā un filmas "Vimeo" kanālā.

Tags

Jaunākās filmas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form