Šā gada 10. janvārī pirmizrādi piedzīvos jaunā, bet jau sevi pierādījušā režisora Kārļa Lesiņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma "Izmisums", portālu "Delfi" informē filmas izplatītāji no kinoprojekta "Spektrs".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filma tiek raksturota kā dziļi personisks darbs. "Izmisuma" centrā ir savas identitātes meklējumi, kā arī iekšējā cīņa pašam ar sevi, kas režisoram ir labi saprotamas, paša piedzīvotas tēmas. "Filma ir par to, kā samierināties ar tuva cilvēka zaudējumu un tad dzīvot tālāk. Kā atrast motivāciju, kā aizpildīt to tukšumu, kas izveidojies, tā, lai tas neietekmētu tavu dzīves kvalitāti," par filmu stāsta Kārlis Lesiņš.

Filmas galvenā varoņa Gata dzīvi ir piemeklējusi melnā strīpa — viņu atlaiž no darba, pamet draudzene, sākas veselības problēmas. Viņš ir spiests doties uz savu bērnības mājokli — lauku māju. Mazajā ciematā viņš satiek skaisto Miu un kultveidīgo kopienu, kuru vada valdzinošā šamane. Šī atgriešanās pārtop par mistikas apvītu psihiatrijas seansu, pār kuru Gatis sāk zaudēt kontroli. Iedomas un realitāte sāk savīties spraigu notikumu virknē, no kuras atpakaļceļa vairs nav...

Galvenajā lomā redzams teātra un kino aktieris Kaspars Zāle (Aika Karapetjana "Pirmdzimtais", daudzsēriju mākslas filma "Sarkanais mežs"), kurš šīs lomas vajadzībām pārdzīvoja gan fiziskas, gan psiholoģiskas transformācijas. Citās lomās redzami jaunie aktieri Alise Danovska, Kaspars Gods, Jēkabs Reinis, Līga Vītiņa un jau pieredzējušākie kolēģi Vita Vārpiņa, Dārta Daneviča un citi.

Arī kameras otrā pusē ir pulcējusies jaunu kino profesionāļu grupa — operators Mārtiņš Jurevics, filmas mākslinieks Gints Sippo, gaismu mākslinieks Toms Ločmelis, montāžas režisors Oskars Morozs, grima māksliniece Patrīcija Kokina, producenti Kristīne Āboliņa Baltkāje un Dominiks Jarmakovičs, līdzproducentes Arta Ģiga un Lelde Prūse.

Filmas mūziku ir sarakstījis pazīstamais elektroniskās mūzikas DJ un producents Makree, kurš īpaši filmai veidojis arī singlu "Places & Spaces". Filmā dzirdamas arī grupas "The Bad Tones", Kato un grupas "Židrūns" kompozīcijas.

Rezisors Kārlis Lesiņš līdz šim veidojis dokumentālās filmas un īsfilmas "Vectēva tēvs", "Konvertīti", "Apgāztā mēness zīmē", kā arī divas reizes saņēmis Nacionālo kino balvu "Lielais Kristaps".

Tags

Filma Izmisums Jēkabs Reinis Kaspars Gods Kaspars Zāle Vita Vārpiņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form