'Āksta cepuri' saņem Andris Bērziņš
Foto: DELFI

Kronvalda parkā pie piemiņas akmens latviešu teātra pirmajai izrādei, trešdien, 2. jūnijā 16:00 jau trīspadsmito reizi tika pasniegta Latvijas Aktieru asociācijas iedibinātā ikgadējā balva "Āksta cepure", ko paši aktieri piešķir gada spilgtākajai personībai teātrī. Šoreiz to saņēma aktieris Andris Bērziņš, portālu "Delfi" informē Latvijas Aktieru asociācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Aktieru asociācija aicināja kopā pulcēties teātra ļaudis, lai Teātra dienas svētkos godinātu kādu no kolēģiem par spilgtu veikumu gada laikā un lai atcerētos latviešu teātra aizsākumus tālajā 1868. gada 2.jūnijā, kad Rīgas vingrotāju biedrības zālē pirmo reizi latviešu valodā tika uzvesta luga - jaunā Stendera "Žūpu Bērtulis".

Teodors Zeiferts "Latviešu rakstniecības vēsturē" par šo notikumu raksta: "Plašākas teātra izrādes ievada Latviešu palīdzības biedrība trūkumu ciezdamiem ar teātra izrādi, kas notika 14. (2.) jūnijā 1868. g. Rīgas vingrotāju biedrības zālē. Izrāda Stendera Žūpu Bērtuli. Pie galvenajiem rīkotājiem pieder Rihards Tomsons, Kristaps Bergs, arhitekts Baumanis, Šterns; Tomsons uzņemas režiju, citi minētie uzstājas kopā ar vēl dažiem par aktieriem. Kad no minētās biedrības vēl tai pašā gadā attīstījās Rīgas Latviešu biedrība, nodibinājās pie tās (decembrī 1868. g.) Teātra komisija, kas nu turpmāk rūpējās par teātra izrāžu sarīkošanu."

Balvas saņemšanai kolēģi var izraudzīt gan aktieri, gan režisoru, gan scenogrāfu, turklāt no visām – arī no neformālajām teātra trupām. "Galvenais, lai šī cilvēka uz skatuves paveiktais būtu palicis spilgtā atmiņā," pauda Zagorskis.

Tags

Andris Bērziņš (aktieris)
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form