Ar vairākiem pasākumiem svinēs Šekspīra dzimšanas dienu
Foto: Publicitātes foto

Angļu renesanses dramaturga un dzejnieka Viljama Šekspīra 450.dzimšanas dienā, 23.aprīlī, Dailes teātrī notiks "Sarunas Šekspīra dzimšanas dienā", kas turpināsies Latvijas Kultūras akadēmijas (LKA) teātra mājā "Zirgu pasts" ar izrādi "Perikls" un ar žurnāla "Veto Magazine" multimediālas izstādes "Šahspīrs" atklāšanu kultūrbārā "Vieta", informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Plkst.15 Dailes teātra 2.stāva foajē notiks "Sarunas Šekspīra dzimšanas dienā". Tajās piedalīsies Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja, kura stāstīs par to, kāpēc angļu ģēnijs savā daiļradē tik daudz pievērsās varas problēmai un vēstures interpretācijai, kā arī topošās Dailes teātra izrādes "Ričards III" režisors Viesturs Meikšāns, Šekspīra festivāla producente Leonarda Ķestere, Latvijas Kultūras akadēmijas profesors Jānis Siliņš, Latvijas Universitātes Botāniskā dārza direktore Anta Sparinska un interneta žurnāla "satori.lv" galvenais redaktors Ilmārs Šlāpins.

Sarunās būs iespēja plašāk uzzināt par Šekspīra traģēdijas "Ričards III" tapšanas procesu un iecerēm, to īstenojot, par Britu padomes organizēto video konkursu jauniešiem, LKA izrādi "Perikls", literāro leģendu konkursu "Šekspīrs bija latvietis", kas risinās interneta žurnālā "satori.lv", un aktualitātēm "Shakespeare's Globe" teātra pasaules turnejā "Globe to Globe", kas sāksies tieši 23.aprīlī - Šekspīra dzimšanas dienā.

Uz pasākumu iespējams rezervēt bezmaksas ielūgumus, rakstot uz e-pastu "pasakumi@dailesteatris.lv".

Toties plkst.20 kultūrbārā "Vieta" tiks atklāta "Veto Magazine" organizēta multimediāla izstāde "Šahspīrs". Tajā būs apskatāmi vairāki audiovizuāli objekti, kuros tiks meklēta saistība Šekspīra dramaturģijai ar šaha spēli. Apmeklētājiem būs iespēja izaicināt uz šaha partiju Šekspīru vai vienam otru, kā arī vērot dzejnieku Marta Pujāta un Jāņa Elsberga šaha spēles-performances videodokumentāciju.

Kā ziņots, no 16.maija līdz 20.maijam Latvijā notiks Šekspīra festivāls. Tā laikā paredzēta Viestura Meikšāna iestudētās Šekspīra traģēdijas "Ričards III" pirmizrāde 16.maijā Dailes teātrī, 17.maijā plānots Šekspīra laika tirgus Rīgā, Kalnciema kvartālā, kas ietvers iepirkšanos Šekspīra laika garā, muzikālus priekšnesumus, LKA topošo aktieru, laikmetīgās dejas horeogrāfu, LKA Latvijas Kultūras koledžas studentu, Rīgas Doma kora skolas audzēkņu uzstāšanos Šekspīra lugu fragmentos un izrādē "Perikls", kura režisore ir asociētā profesore Anna Eižvertiņa.

19.maijā "Shakespeare's Globe" teātra pasaules turnejas "Globe to Globe" laikā Dailes teātrī notiks traģēdijas "Hamlets" viesizrāde. 20.maijā Dailes teātra Mazajā zālē paredzēta starptautiska konference "Šekspīrs: autentiskais un mūsdienīgais" ("Shakespeare: Authentic and Contemporary"). Tajā piedalīsies Latvijas un Lielbritānijas Šekspīra pētnieki, teātra režisori, kā arī izglītības programmu un mārketinga eksperti. Savukārt Šekspīra lugas "Divi džentlmeņi no Veronas" versiju Igora Koņajeva režijā 31.maijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī izrādīs LKA 4.kursa topošie aktieri.

Tags

Ilmārs Šlāpins Latvijas Kultūras akadēmija Leonarda Ķestere Veto Magazine Viesturs Meikšāns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form