Dailes teātrī – pirmā sezonas pirmizrāde – 'Slazdā'
Foto: Jānis Deinats, "Fotocentrs"

17.septembrī Dailes teātra Mazajā zālē notiks īru dramaturga Konora Makfērsona drāmas "Slazdā" pirmizrāde – iespējams, reāls stāsts vienā daļā, ko iestudē Jans Villems van den Boss (Lielbritānija).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrāde top sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību "Daile", izrāžu izveidē piesaistot aktierus un režisorus no citiem Latvijas teātriem un ārvalstīm. Izrādē "Slazdā" piedalīties aicināti Liepājas teātra aktieri Inese Kučinska un Egons Dombrovskis, vēsta Dailes teātra preses pārstāve Liene Jakovļeva. 

Īru dramaturga Konora Makfērsona (dz.1971) skumja humora caurstrāvotā drāma ar oriģinālo nosaukumu "Aizsprosts" (1997) saņēmusi prestižo Lorensa Olivjē balvu kā gada labākā luga. Savukārt Jans Villems van den Boss (viņš ir arī iestudējuma vizuālās koncepcijas autors) Dailes teātra skatītājiem ir labi pazīstams kā mākslinieciski veiksmīgo izrāžu "Spilvencilvēks", "Amadejs" un vērienīgās drāmas "Vējiem līdzi" režisors.

Kādā Īrijas ciemata krodziņā nejaušība vai likumsakarība saved kopā četrus vīriešus un kādu jaunu sievieti, kas ir atbraukusi no pilsētas. Vakara gaitā viņi cits citam stāsta ticamus un ne tik ticamus stāstus, kuros atklājas katra personāža pagātnes iedomātie vai reālie rēgi. Cik katrā no šiem stāstiem ir patiesības un cik - izdomas? Cik joku un cik patiesu sāpju?

Lomas atveidos Artūrs Skrastiņš (Brendans), Juris Žagars (Džeks), Egons Dombrovskis vai Ivars Auziņš (Finbārs), Pēteris Gaudiņš (Džims), kā arī Inese Kučinska vai Vita Vārpiņa (Valērija). Lugu no angļu valodas tulkojis Eduards Liniņš, kostīmu māksliniece ir Ilze Vītoliņa, gaismu māksliniece - Māra Vaļikova.

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Tuvākās izrādes plānotas 17., 18. un 25.septembrī, kā arī 5. un 23.oktobrī. 21.septembrī izrādi "Slazdā" ar Dailes teātra aktieru sastāvu varēs noskatīties Liepājas teātrī.

Tags

Artūrs Skrastiņš Dailes teātris Egons Dombrovskis Juris Žagars
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form