Dailes teātrī sumina sezonas sasniegumus; labākie aktieri - Segliņa un Veličko
Foto: Mārcis Baltskars

Dailes teātrī ar koncertuzvedumu "Dailes sviests" un darbinieku sumināšanu svētdien, 12. jūnijā, noslēgusies teātra sezona. Par gada labāko izrādi atzīts iestudējums "Rothko", bet labāko aktieru gods ticis Ievai Segliņai un Tomam Veličko.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē teātra pārstāve Agnese Vārpiņa, tuvojoties sezonas beigām, tika veikta visu, teju 200 teātra štata darbinieku, aptauja, kurā noskaidroja izrādi un cilvēkus, kas šajā sezonā bijuši īpaši izceļami.

Par "Gada izrādi" kļuvis poļu režisora Lukaša Tvarkovska iestudējums "Rotkho", "Gada aktrise" – Ieva Segliņa, kas šajā sezonā Dailes teātrī redzama izrādēs "Degunradži", "Elpa", "Izrāde, kas saiet sviestā", "Smiļģis" un "Spēles ar Jūliju". Balsojumā "Gada aktieris" balvu ieguvis Toms Veličko. Šajā sezonā uz Dailes teātra skatuves viņš bija redzams izrādē "Degunradži", "Rotkho", "Smiļģis", "Izrāde, kas saiet sviestā", "Testosterons" un "Zemdegas".

Dailes teātra darbinieki šogad balsoja arī par "Gada simpātiju" - šo balvu saņēmis aktieris Kaspars Dumburs. Savukārt teātra direktors Juris Žagars, kas teātri vedis cauri dažādiem izaicinājumiem un pārbaudījumiem, tostarp Covid-19 pandēmijas radītām grūtībām, darbinieku balsojumā ieguva "Gada glābēja" godu. Vēl īpašas balvas un atzinību no kolēģiem saņēma izrāžu vadītāja Iveta Boša un teātra saimnieciskās daļas vadītāja Zane Abakuka.

Teātra vadība īpaši uzteica arī Dailes biļešu administrācijas darbu, kas šajā sezonā nepaguruši strādāja ar skatītājiem, pārplānojot Covid-19 dēļ atceltās, pārceltās izrādes un skatītāju sēdvietas. Vadības atzinību saņēma skaņu un video nodaļas vadītājs Uldis Grass, kā arī starptautisko projektu vadītāja Diāna Kaijaka.

Tags

Dailes teātris Ieva Segliņa Juris Žagars Kaspars Dumburs Toms Veličko
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form