Daugavpilī pirmizrādi piedzīvos Džilindžera iestudējums 'Iemīlējās muļķis muļķītē'
Foto: Džeina Saulīte (publicitates foto)

Šā gada 1. decembrī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde Dž. Dž. Džilindžera liriskajai komēdijai "Iemīlējās muļķis muļķītē". Lai arī Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs ir iestudējis izrādes vairākos Latvijas teātros (Dailes teātrī, Latvijas Nacionālajā teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, Liepājas teātrī, Valmieras Drāmas teātrī u.c.), šis iestudējums kļūs par pirmo režisora darbu Daugavpils teātrī.

Iestudējuma "Iemīlējās muļķis muļķītē" pamatā ir mūsdienu krievu dramaturga Sergeja Rubes luga "Žuljeta" Ilmāra Šlāpina tulkojumā. Sergejs Rube ir Vācijā dzīvojošs dramaturgs, kura traģikomēdija "Žuljeta" ieguva starptautiska konkursa "Badenvailer – 2010" galveno prēmiju (konkurss rakstniekiem, kuri raksta krievu valodā, bet dzīvo ārzemēs).

Pati luga vēsta par diviem dzīves pabērniem, kurus liktenis savedis kopā. Džuljeta ir pamuļķīte, kura visā raugās ar mīlestības pilnām acīm, bet nav nevienam vajadzīga, pat savai ģimenei. Rahmanovs ir izbijis cirka mākslinieks, kurš pēc gūtās traumas pārkvalificējies par burvju mākslinieku un pavada savas dienas apmuļķojot cilvēkus. Kādu dienu ciniķis Rahmanovs satiek dīvaino Džuljetu. Šīs divas pilnīgi atšķirīgas pasaules saduras, un abu dzīve neatgriezeniski mainās.

Iestudējuma "Iemīlējās muļķis muļķītē" skatuves noformējumu veido scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone. Galvenajās lomās – Andris Bulis un Zanda Mankopa.

Pirmizrāde – 1. decembrī plkst. 18.30. Biļetes pieejamas Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā.

Tags

Andris Bulis Kristians Brekte Dž.Dž.Džilindžers
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form