Daugavpils teātrī notiks Endīnes Bērziņas diplomdarba 'Provinces anekdotes' skate
Foto: Džeina Saulīte

Iepriekšējās sezonas laikā Daugavpils teātrī tapa Latvijas Kultūras akadēmijas režijas kursa studentes Endīnes Bērziņas diplomdarbs – izrāde latviešu valodā "Provinces anekdotes". 11. un 12. septembrī Daugavpils teātrī notiks šī viencēliena publiska skate.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Diplomdarbam režisore izvēlējās krievu dramaturga Aleksandra Vampilova pagājušā gadsimta 60. gados uzrakstītā diptiha "Provinces anekdotes" pirmo daļu "Atgadījums ar metranpāžu". Tā vēsta par neparastu atgadījumu padomju laika provinces viesnīcā, kad vēlā vakara stundā jaunas sievietes numurā ielaužas kaimiņš un izmisīgi lūdz atļauju noklausīties futbola radio tiešraidi. Sieviete neiebilst, taču viesnīcas administrators nepieļauj tik klaju noteikumu pārkāpumu un padzen nekauņu ar skandālu. Taču tad administratora prātā iezogas baisa doma: "Ja nu viņš izrādās kāds augstākstāvošs kungs?"

"Stāsts par metranpāžu vēsta par bailēm. Protams, šajā lugā ir nozīmīgs laika konteksts, bet vēlme kaut ko sasniegt un bailes to visu zaudēt, ir paralēles, kuras saskatāmas arī mūsu laikā. Taču izrādes mērķis nav pamācīt pārstāt baidīties, bet caur smiekliem ļaut aizdomāties par mūsu reakciju un tās iemesliem," par izrādi stāsta jaunā režisore.

Daugavpils teātrī notiks Endīnes Bērziņas diplomdarba 'Provinces anekdotes' skate
Foto: Džeina Saulīte

Teātra pārstāvji informē, "Provinces anekdotes" kļūs par izrādi, kurā Daugavpils teātra skatītāji varēs iepazīties ar aktieri Marģeru Eglinski, kurš pievienojās teātra trupai 2020. gadā, taču pandēmijas dēļ viņa tikšanās ar skatītājiem līdz šim vēl nebija notikusi. Izrādē viņam uzticēta viesnīcas administratora Kalošina loma, kuru Marģers raksturo kā cilvēku, kurš visu mūžu nodzīvojis žņaugos un maldos, līdz šim neparastajam atgadījumam ar metranpāžu, kurš liek visu pārvērtēt: "Tā ir izrāde par mums visiem, kuri dzīvo, pakļaujoties citu cilvēku ietekmei, domām, pārliecībai, tā īsti pat neaizdomājoties, un atgādina par pamatvērtībām – dzīvot sev, nemānīt sevi un nedarīt citam pāri."

Izrādē "Provinces anekdotes" piedalās Daugavpils teātra aktieri Inese Ivulāne-Mežale, Marģers Eglinskis, Ritvars Gailums, Nikolajs Gedzjuns, Kristīne Veinšteina, Māris Korsiets. Iestudējuma vizuālo ietērpu jaunajai režisorei palīdzēja radīt Egils Viļumovs (kostīmi), Elmārs Seņkovs (telpas noformējums) un Sergejs Vasiļjevs (gaismas). Diplomdarba kurators - Elmārs Seņkovs.

Izrādes pieejamas apmeklējumam personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to pēdējo sešu mēnešu laikā. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, personu apliecinošs dokuments un sadarbspējīgs digitālais Covid-19 sertifikāts.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Daugavpils teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form