Daugavpils teātrī vienlaikus top divas izrādes 'Kaija'
Foto: Publicitātes foto

Daugavpils teātrī vienlaikus top divi atšķirīgi iestudējumi "Kaija" Oļega Šapošņikova režijā - Antona Čehova un Borisa Akuņina.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informēja teātra pārstāvji, abas izrādes tiek veidotas kā vienots projekts "Kaija. Izmeklēšana", kas savu būtību atklāj nosaukumā. Kā raksta izrādes veidotāji, tas ir padziļināts Čehova "Kaijas" izpētes ceļojums, kurā skatītāji dosies kopā ar aktieriem, izmantojot Borisa Akuņina lugas "Kaija" piedāvātās iespējas kā atslēgu, lai labāk no psiholoģiskā viedokļa izprastu oriģināllugas varoņu rīcības motīvus. Lai gūtu pilnīgāku pieredzi, skatītāji tiek aicināti noskatīties abas izrādes.

Oļegs Šapošņikovs pie Antona Čehova lugas "Kaija" iestudēšanas ķeras jau otru reizi. Atgriešanās pie šīs lugas saistīta ar gadiem ilgu vēlmi iestudēt psiholoģiskā detektīva meistara Borisa Akuņina savdabīgo Čehova lugas turpinājumu "Kaija", kuru nebūtu vērts rādīt, neatgādinot skatītājiem par oriģināldarbu, tāpēc abas izrādes top vienlaikus.

Izmeklēšana sāksies jau pirmajā izrādē "Kaija-1", kuras pamatā ir Čehova luga, liekot režisoram-izmeklētājam un aktieriem meklēt atbildes, kādi ir izrādes varoņu darbību iekšējie iemesli. Tā turpināsies izrādē "Kaija-2", kuras pamatā ir Borisa Akuņina luga un kuras laikā tiks meklēts Konstantīna Trepļeva nāves vaininieks. Skatītājam tiks piedāvāti vairāki interpretācijas varianti, kas sevī iekļaus ne tikai notikumu tālākas attīstības, bet arī pagātnes notikumu variācijas.

"Mēs apzināti nemeklējam vienu vienīgo atbildi, atstājot skatītājam brīvību izdarīt savus secinājumus. Tādā veidā izrāde atspoguļo mūsdienu sabiedrības attīstības tendences, apliecinot to, ka neviena situācija nav viennozīmīga un vairāki viedokļi var līdzpastāvēt," stāsta režisors Oļegs Šapošņikovs.

Izrāžu "Kaija-1" un "Kaija-2" radošo komandu veido kostīmu māksliniece un scenogrāfe Inga Bermaka-Apiaha, video mākslinieks Gatis Timofejevs un gaismu mākslinieks Sergejs Vasiļjevs. Lomās: Oļegs Šapošņikovs, Irina Kešiševa, Aleksandrs Komarovs, Viktors Jancevičs, Zanda Mankopa, Mihails Samodahovs, Maija Korkliša, Vanda Gibovska, Maksims Terļeckis, Marģers Eglinskis, Mihails Abramovs, Raimonds Paegle, Jevgeņijs Mihailovs, Artjoms Afanasjevs.

Pirmizrāde iestudējumam "Kaija-1" notiks 14. novembrī pulksten 18.00, nākamā izrāde – 15. novembrī pulksten 17.00. Informācija par "Kaija-2" pirmizrādes norises datumu sekos.

Biļetes uz "Kaija-1" jau ir pieejamas Daugavpils teātra un "Biļešu paradīzes" kasēs. Saglabājot izrādes "Kaija-1" biļetes un uzrādot tās kasē, biļetes uz izrādi "Kaija-2" varēs iegādāties ar īpašu atlaidi.

Tags

Daugavpils teātris Oļegs Šapošņikovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form