Dmitrijs Petrenko debitēs Daugavpils teātrī ar izrādi 'Tumšie brieži'
Foto: Džeina Saulīte

2. oktobrī pulksten 18 notiks pirmizrāde režisora Dmitrija Petrenko pirmajam iestudējumam Daugavpils teātrī – ģimenes drāmai "Tumšie brieži", portālu "Delfi" informēja Daugavpils teātra pārstāve. "Tumšie brieži" ir Ingas Ābeles pirmā luga, kura tiek uzskatīta arī par vienu no autores nozīmīgākajiem veikumiem dramaturģijā. Pēc lugas publicēšanas 2000.gadā, tā ar panākumiem tika iestudēta Valmieras drāmas teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, kā arī izrādīta ārzemēs (Grieķijā, Vācijā), savukārt 2006.gadā piedzīvoja ekranizāciju Viestura Kairiša režijā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tagad savu šīs lugas redzējumu Daugavpils teātrī piedāvās režisors Dmitrijs Petrenko: "Lugā ir vairākas tēmas: meitas un tēva attiecības, cilvēka attiecības ar dabu, cilvēka pieaugšana. Taču es savā izrādē vēlos runāt par vīrieša attiecībām ar dzīvi, kad viņš sasniedz briedumu. Manuprāt, Inga Ābele ļoti precīzi uzrakstīja mūsu vīrieša portretu – sapinies neatzītajos aizvainojumos, bailēs, viņš slēpjas aiz mēģinājumiem būt stingram, taču cieš vēl lielāku sakāvi. Mani interesē vīrieša traumatiskā pieredze ar apkārtējo pasauli un nespēja pilnvērtīgi dzīvot emocionāli piesātinātu dzīvi, veidot veselīgas attiecības ar citiem cilvēkiem un arī ar savu iekšējo pasauli. Mēs bieži uzskatām, ka vīrietis kaut kā tiek galā ar visu pats, jo "neraud un nesūdzas". Taču arī varmācīgai dabai, dusmām, aizvainojumiem, un kā rezultātā, nespējai tikt galā ar sevi un citiem, ir nopietni un sarežģīti cēloņi."

Izrādes "Tumšie brieži" darbība risinās kādā pēcpusdienā lauku mājā "Rasa Panemune". Ģimenes galvas Alfa tumšo briežu saimniecības bizness nenes cerētos augļus, attiecības ģimenē saspīlējas ar katru dienu aizvien vairāk. Lai glābtu ģimenes finansiālo stāvokli, Alfs pieņem smagu lēmumu – nokaut visus briežus un pārdot gaļu draugam Leonam, taču to kā nodevību uztver viņa pusaugu meita Ria.

Dmitrijs Petrenko debitēs Daugavpils teātrī ar izrādi 'Tumšie brieži'
Foto: Džeina Saulīte

Izrādē kā viena no Rias lomas attēlotājām iesaistīta jaunā Daugavpils teātra aktrise Agnese Laicāne, kura savu varoni salīdzina ar uguni: "Ria ir karstasinīga, droša pusaudze, kura ļoti spītīgi cenšas iemācīties, kā izdzīvot pasaulē ar to, kas viņai ir, varbūt dažkārt izvēloties arī ne tos pareizākos līdzekļus."

Izrādē "Tumšie brieži" piedalās: Māris Korsiets, Zanda Mankopa vai Agnese Laicāne, Marģers Eglinskis, Līga Ivanova, Egils Viļumovs, Ritvars Gailums. Režija un telpa - Dmitrijs Petrenko, kostīmi – Gatis Timofejevs, gaismas – Sergejs Vasiļjevs. Izrāde latviešu valodā, paredzēta skatītājiem no 12 gadu vecuma.

Izrādes pieejamas apmeklējumam personām, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pārslimojušas to pēdējo sešu mēnešu laikā. Ierodoties teātrī, skatītājiem būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, personu apliecinošs dokuments un sadarbspējīgs digitālais Covid-19 sertifikāts.

Tags

Daugavpils teātris Dmitrijs Petrenko
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form