Dramaturģe Agnese Rutkēviča piedalīsies starptautiskā forumā Berlīnes teātra festivāla ietvaros
Foto: Kristaps Kalns

Šogad no 1. līdz 17. maijam notiks 52. ikgadējais Berlīnes teātra festivāls (Berliner Festspiele Theatertreffen). Kā katru gadu, teātra festivāla laikā notiek starptautisks forums, kurā šogad uzaicināta piedalīties arī dzejniece un dramaturģe Agnese Rutkēviča, vēsta Latvijas Literatūras centra pārstāvji.

Berlīnes teātra festivāls ir viens no nozīmīgākajiem teātra festivāliem Vācijā. Festivāla pagājušā gada programmā tika iekļauta arī Alvja Hermaņa Vācijā iestudētā luga "Stāsts par Kasparu Hauzeru". Foruma laikā Agnese Rutkēviča kopā ar vēl 37 stipendiju ieguvušajiem māksliniekiem no 20 pasaules valstīm piedalīsies vācu teātru režisoru un profesionāļu meistarklasēs, kā arī varēs noskatīties pagājušās sezonas labākās teātra izrādes.

2014. gadā Agneses Rutkēvičas luga "Dukši" Gata Šmita režijā tika iekļauta Vācijas festivāla "NewPlaysfromEurope 2014" ("Jaunās lugas no Eiropas 2014") programmā, kas katru otro gadu notiek jūnijā Vīsbādenē un Maincā. Izrāde ieguva galveno festivāla balvu.

Savukārt maija beigās Agnese Rutkēviča piedalīsies lasījumos Augsburgā Brehta mājā (Brechthaus) - vācu dzejnieka un dramaturga Bertolda Brehta pēdējā dzīvesvietā, kur vairākas reizes gadā notiek literārie lasījumi un dažādas izstādes par vēsturi un politiku. 

Tags

Agnese Rutkēviča Berlīne

Comment Form