Foto: Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvojis mūzikls 'Džeina Eira'
Foto: Džeina Saulīte

7. jūnijā Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvoja "Džeina Eira" – mūzikls par mīlestību un godu Oļega Šapošņikova režijā, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Janīna Ivanova.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūzikls pēc Šarlotes Brontē romāna motīviem pasakainā atmosfērā pavēsta stāstu par garā spēcīgo Džeinu Eiru, kura ar pašcieņu pārvar iekšējo cīņu starp vēlmi ļauties mīlas jūtām un nezaudēt savu godu. Mūzikla "Džeina Eira" autori ir komponists Kims Breitburgs un autors Karens Kavalerjans no Krievijas. Tieši Kima Breitburga radītā mūzika iedvesmoja režisoru Oļegu Šapošņikovu iestudēt šo darbu Daugavpils teātrī.

Daugavpils teātra "Džeina Eira" nav tipisks mūzikls. Šajā izrādē lomas vienlaickus tiek attēlotas vairākās dimensijās: personāža emocijas uz skatuves ataino gan dramatiskais aktieris, gan solists ar vokālo izpildījumu, gan dejotājs caur savu plastiku. Kā atzīmē izrādes režisors Oļegs Šapošņikovs, šāds paņēmiens palīdzējis iziet ārpus mūzikla žanra uzliktajiem rāmjiem. "Nodrošinot kvalitatīvu vokālo partiju izpildījumu, profesionāli nevainojamu aktierspēli un dejotāju plastiku, tika paspilgtinātas emocijas - viens izpildītajs papildina otru un dod vienotu un piesātinātāku iespaidu par personāžu," uzsver Šapošņikovs.

Mūziklā "Džeina Eira" piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa. Džeinas lomu izpilda aktrise Jeļena Ņetjosina, Ročestera lomu – Aleksandrs Komarovs. Iestudējumam tika pieaicināti arī profesionāli solisti: Kristīna Zaharova, Lidija Breska, Natālija Kotona, Alise May, Sandis Ulpe un Baltkrievijas Valsts akadēmiskā muzikālā teātra solists Andrejs Kolosovs. Savukārt Irinas Saveļjevas horeogrāfiju izdejo Daugavpils teātra dejotāju trupa (Džeinas lomā – Svetlana Morozova, Ročestera lomā – Miroslavs Blakunovs).

Pēc iestudējuma "Džeina Eira" pirmizrādes skatītāji neslēpa savu sajūsmu, aplaimojot aktierus aktierus ar stāvaplausiem. Atzinīgas ir arīdzan skatītāju atsauksmes sociālajos tīklos.

Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionalās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs. Izrādes video māksliniece – Daša Ludski.

Tuvākā "Džeina Eira" izrāde gaidāma nākamajā sezonā, 30. septembrī, pulksten 18.00.

Biļetes jau pieejamas Daugavpils teātra kasē (654 26520), "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Daugavpils teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form