Foto: Pirmizrādi Nacionālajā teātrī piedzīvos Žana Lika Lagarsa 'Tas pasaules gals'
Foto: Kristaps Kalns

Latvijas Nacionālā teātra LMT Jaunajā zālē top Žana Lika Lagarsa "Tas pasaules gals", ko veido režisore Ināra Slucka. Iestudējumā pirmizrāde notiks 15. februārī, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Līga Rimšēvica.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējuma centrā ir kāds jauns cilvēks, kurš pēc daudzu gadu prombūtnes, ko viņš pavadījis tālu no mājām, atgriežas pie ģimenes provinces pilsētā, lai pavēstītu mātei, brālim un māsai kādu bezgala svarīgu jaunumu par savu dzīvi. Izrādās, ka izdarīt to nemaz nav tik viegli.

Žans Liks Lagarss ir ievērojams franču 20. gadsimta otrās puses dramaturgs, kuru Latvijā pazīst pēc viņa lugas "Spēles varoņi", kā arī Ksavjē Dolana filmas "Tas ir tikai pasaules gals" 2016. gadā.

Režisore Ināra Slucka par Lagarsu saka: "Ne tik bieži iznāk sastapties ar patiesi augstvērtīgu mūsdienu dramaturģiju. Aktieri, režisoru un autoru Žanu Liku Lagarsu (1957-1995) kā dramaturgu pa īstam atzina tikai pēc viņa nāves. Līdzīgi kā ar daudziem māksliniekiem, kurus dzīves laikā nesaprata, nenovērtēja... Tā ir dīvaina klātesamība procesam, kad tu strādā ar tāda autora darbu, kuru vēl pēc gadiem pazīs pasaule. Jau šobrīd Lagarsa lugas pieskaitāmas pie franču dramaturģijas klasikas un viņš ir Francijā visvairāk spēlētais mūsdienu dramaturgs līdzās Čehovam un Moljēram. Autors, kurš vienkārši un dziļi stāsta stāstus par mūžīgām tēmām - dzimšanu, nāvi un mīlestību."

Galvenajā lomā Kaspars Zvīgulis, pārējās lomām – Dace Bonāte, Sanita Pušpure, Evija Skulte, Ivars Kļavinskis.

Radošajā grupā darbojas – scenogrāfe Marija Ulmane, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, tulkotāja Inga Rozentāle, kustību konsultante Agnese Vanaga, video mākslinieks Toms Zeļģis un producente Ilona Matvejeva.

Tags

Evija Skulte Ināra Slucka Ivars Kļavinskis Kaspars Zvīgulis Latvijas Nacionālais teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form