Foto: Reiņa Sējāna un Elzas Leimanes kopdarba 'Vārna' mēģinājumi
Foto: F64

Mūziķa un komponista Reiņa Sējāna un Latvijas Nacionālā baleta vadošās solistes un horeogrāfes Elzas Leimanes kopīgi veidotajam uzvedumam "Vārna" šobrīd ir aktīvs mēģinājumu process. Abu mākslinieku kopdarbs būs skatāms Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē gada nogalē – 29. un 30. novembrī, kā arī 1. un 2. decembrī, portālu "Delfi" informēja izrāžu rīkotāji no "Every Little Thing".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Šobrīd esam tai aizraujošajā posmā, kad iztēles augļi pamazām atklājas mūsu acu priekšā," stāsta Reinis. "Beidzot vienā telpā satiekas visas stihijas – mūzika, deja, gaisma un pārsteidzošie scenogrāfijas elementi. Paralēli šim, protams, turpinām katrs rosīties arī savās darba istabās, studijās un zālēs – ar "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartetu, dziedātāju Maiju Sējāni un sitaminstrumentālistu Anriju Grinbergu mēģinājumos strādājam pie mūzikas dzīvā izpildījuma niansēm, Elza kopā ar horeogrāfu Dmitriju Gaitjukeviču rosās baleta zālē, tāpat arī savos štābiņos brīnumus turpina veidot gaismu pavēlnieks Ainārs Pastars un mūsu radošais pārītis Uģis un Lāsma Oltes. Apzinoties, cik viegli visā šajā radošajā procesā būtu aizpeldēt katram savā virzienā, es nebeidzu priecāties par to, cik esam vienoti savās estētiskajās izjūtās un redzējumā par to, kā šo gaisīgo ideju pārtulkot pavisam reālā un skaistā notikumā."

Elza, kura izrādē "Vārna" ir gan solistes, gan horeogrāfes lomā, piebilst, ka "ik mirkli mūsu aizrautība un prieks pieaug, jo nu daudzās ieceres realizējas taustāmā, redzamā un dzirdamā formā. Iemiesot vārnu, iedzīvināt to kustībās un pētīt iespējas, ko sniedz šis tēls, man sagādā lielu jaunrades prieku un patiesu iedvesmu. Šajos meklējumos kā ļoti vērīgs domubiedrs līdzās ir laikmetīgās dejas pārstāvis, horeogrāfs Dmitrijs Gaitjukevičs. Reinis ir uzbūris brīnumainu skaņu pasauli, kurā drosmīgi un neparasti veidojas mūsu radošās komandas redzējums par Vārnu."

Biļetes pieejams "Biļešu Serviss" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Elza Leimane Latvijas Nacionālā opera Reinis Sējāns Sinfonietta Rīga
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form