Foto: Traģikomēdija 'Klusā daba ar resno puisēnu' Dailes teātrī
Foto: Jānis Deinats, Fotocentrs

Režisors Mihails Gruzdovs Dailes teātra Mazajā zālē iestudējis Jona Sapdaru traģikomēdiju "Klusā daba ar resno puisēnu", kurai pirmizrāde notiks šā gada 17. novembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Traģikomēdija vēsta par datoru ģēniju Pompīliju, kurš dzīvo kopā ar savām trim tantēm. Šī ir pieklājīga māja, un tantes kā trīsgalvu pūķis sargā savu mīļoto krustdēlu no visa ļaunā. Mīlot un rūpējoties par savu dārgo krustdēlu, tantes pat Pompīlijam nolīgst prostitūtu Lilī. Viss nav tik vienkārši, jo Pompīlijs ir ļoti resns. Un ļoti jūtīgs. Tad arī sākas problēmas, jo Pompīlijs iemīlas Lilī.

"Kad Pompīlijs iemīlas šajā prostitūtā, rodas paradokss – no vienas puses viņš ir ļoti nelaimīgs, jo pārcietis atrašanos psihiatriskajā slimnīcā, avāriju, bet no otras – caur iemīlēšanos šie mocību mirkļi, iespējams, bijuši skaistākie viņa dzīvē. Tur ir Dostojevska kaislības. Mīlestība vienmēr galu galā ir traģēdija un uzdod ļoti daudz jautājumu – Dievam, sabiedrībai, filozofijai, cilvēka raksturam. Tā uzreiz pieprasa rēķinu sev," par izrādi stāstījis režisors Mihails Gruzdovs.

Pompīlija lomā – Artis Robežnieks, viņa tanti Vandu atveido Olga Dreģe, tanti Česoniju – Akvelīna Līvmane, bet tanti Mirelu – Lidija Pupure, savukārt prostitūtas Lilī lomā iejutusies Ieva Florence.

Režisors Mihails Gruzdovs radošajā komandā aicinājis scenogrāfu Kristapu Kramiņu, kostīmu mākslinieci Gerdu Šadursku, komponistu Juri Vaivodu, kustību konsultanti Ingu Raudingu un gaismu mākslinieku Ronaldu Kļaviņu.

Tags

Artis Robežnieks Dailes teātris Ieva Florence Mihails Gruzdovs Olga Dreģe
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form