ĢIT top iestudējums – gandrīz mūzikls pēc Aspazijas lugas 'Ragana' motīviem
Foto: Publicitātes attēls

Ģertrūdes ielas teātrī 9. novembrī pirmizrādi piedzīvos jauns režisora Andreja Jarovoja iestudējums – izrāde, gandrīz mūzikls "Ragana" – pēc Aspazijas tāda paša nosaukuma lugas motīviem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Aspazijas luga "Ragana" tapa laikā, kad dzejnieces un dramaturģes lugas tika iestudētas Rīgas Latviešu teātrī, tomēr sievietes stāvoklis sabiedrībā, runājot dzejnieces vārdiem, "tinās melnas nakts dūmakā". Arī šodien, teju 130 gadus vēlāk, līdztiesības ideja ar Aspazijas roku uzstājīgi klauvē pie mūsu kultūras namdurvīm, tā par šī darba aktualitāti raksta teātra pārstāvji.

Izrādes radošā komanda, sekojot Aspazijas valodas krāšņajam rakstam, "ar balss un ritma spēlēm izgaismo "Raganas" stāstā glabāto pavedienu par sievietes pieredzi, piepildot savas ilgas un sapņus." Ragana "ar visu savu liesmaino būtību no vecās dzīves ārā lauzdamās un nespēdama vēl jaunā gaismā atrast sev stāvokli, ar tūkstoš taustekļiem vēl pie vecā turēdamās un tā mūžīgās pretrunās svaidīta," tā 1924. gada "Teātra Vēstneša" otrajā numurā par lugas "Ragana" tapšanu rakstīja pati Aspazija.

"Sakausējot mūsu kultūras mantojumu un šodienas realitāti, izrādes radošā komanda pulsējoša bīta pavadībā aicina gaismas un tumsas šķilto dzirksteļu mirdzumā meklēt ceļu viņpus duālistiska pasaules redzējuma un nepārtraukta progresa idejas," vēsta izrādes komanda.

Iestudējumā spēlē aktrises: Anta Aizupe, Ilva Centere, Sandija Dovgāne, Ance Muižniece. Radošajā komandā darbojās kostīmu māksliniece Ieva Veita-Breidaka un mūziķis Jānis Burmeisters.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.