Jaunajā Rīgas teātrī pirmizrādi piedzīvos Kuzmina 'Peldošie – ceļojošie'
Foto: Ansis Starks

Trešdien, 29. janvārī, plkst. 19 Jaunā Rīgas teātra (JRT) Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora un komponista Vladislava Nastavševa jauniestudējuma – Mihaila Kuzmina "Peldošie – ceļojošie" 1. daļa Pēterburga–Rīga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādes scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Monika Pormale, lomās: Sandra Kļaviņa, Baiba Broka, Andris Keišs, Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Ģirts Krūmiņš, Mārtiņš Upenieks, Maija Apine, Edgars Samītis un Iveta Pole.

"Galvenajā lomā šajā izrādē ir pats romāns. Atšifrēt un izprast to bija svarīgākais uzdevums. It īpaši tādēļ, ka laikā, kad darbu publicēja, kritika to noniecināja. Šis ir romāns – utopija. Neskatoties uz to, ka tas sarakstīts 20. gs. sākumā, īsi pirms 1. pasaules kara, romāns vēl joprojām nav zaudējis savu aktualitāti. To caurvij apokaliptiska noskaņa, kas nenoliedzami piemīt arī mūsu laikam" par jauniestudējumu stāsta Vladislavs Nastavševs.

Daudzveidīgi apdāvinātā autora – Sudraba laikmeta dzejnieka, prozaiķa, komponista, literatūras un mākslas kritiķa, tulkotāja un atdzejotāja – Mihaila Kuzmina (1872-1936) apmēram pirms gadsimta (1915) Pēterburgā izdotais romāns "Peldošie – ceļojošie" atspoguļo Krievijas impērijas galvaspilsētas avangardiskākās kultūras bohēmas dzīvi starp divām 20. gadsimta sākuma revolūcijām. Kuzmins tolaik bijis viena no spilgtākajām figūrām Pēterburgas artistu kabarejās un visizmeklētākajos galvaspilsētas literārajos žurnālos.

Romānā aizplīvuroti, ar zināmu māksliniecisku paspilgtinājumu sniegti atpazīstami Sudraba laikmeta literāri-mākslinieciskās bohēmas leģendu – Sergeja Sologuba, Olgas Gļebovas-Sudeikinas, Sergeja Sudeikina, Vsevoloda Kņazeva, Annas Ahmatovas, Pallādas Bogdanovas-Beļskas un citu – portreti un dekadentiskais attiecību mežģīņu raksts, vēsta teātra pārstāvji.

Tuvākās izrādes gaidāmas 29., 30., 31. janvārī, 1., 2., 4. un 5. februārī.

Tags

Andris Keišs Baiba Broka (aktrise) Edgars Samītis Ģirts Krūmiņš Iveta Pole Kaspars Znotiņš Maija Apine Mārtiņš Upenieks Sandra Kļaviņa Vilis Daudziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form