Latvijas Leļļu teātris uzsāk jauno sezonu pagaidu telpās
Foto: Diāna Jakubone

2. augustā savās pagaidu mājās, Rīgas Latviešu biedrības namā, pēc vasaras atpūtas atkal tikās Latvijas Leļļu teātra kolektīvs, lai sāktu 79. sezonu, portālu "Delfi" informēja teātra pārstāve. Šogad sezonas atklāšanas runu teica gan līdzšinējais teātra direktors Vilnis Beķeris, kurš darba gaitas turpinās līdz novembrim, gan jaunais teātra vadītājs – Mārtiņš Eihe. Mārtiņš Eihe iestudējis izrādes dažādos Latvijas teātros, bijis gan Liepājas teātra, gan Rēzeknes teātra "Joriks" mākslinieciskais vadītājs, pagājušās sezonas izskaņā kļūstot par Latvijas Leļļu teātra valdes locekli.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mazos skatītājus teātris uzņems jau augusta pirmajā nedēļas nogalē ar tādām iemīļotām izrādēm kā "Joka pēc alfabēts", "Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit" un nesenāko veikumu krievu valodā "Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu". Tikmēr mēģinājumu zālēs jau šonedēļ sāksies darbs pie sezonas pirmajiem jauniestudējumiem.

23. septembrī pirmizrādi piedzīvos izrāde "Es esmu Boss". Zanes Zustas darbu par tik aktuālo trauksmes tēmu skatuves versijā iedzīvinās režisore Beatrise Zaķe, piedaloties aktieriem Rihardam Zelezņevam, Elīnai Bojarkinai un Rūdolfam Apsem. Savukārt 7. oktobrī pirmizrādi svinēs afrikāņu pasaka "Kā Brālītis Trusītis uzvarēja Lauvu". Ar šo Vijas Blūzmas iestudējumu krievu valodā tika noslēgta pērnā sezona, taču jau oktobrī izrāde būs skatāma arī latviešu valodā. Mākslinieka Gedimina Kotello un mūzikas autora Mikus Frišfelda košo marionešu izrādi izspēlēs aktieri Santa Didžus, Arnita Jaunzeme, Anrijs Sirmais un Lienīte Osipova.

Sezonas gaitā gaidāmi pārsteigumi ne tikai bērniem, bet arī jauniešiem un pieaugušajiem, tikšanās ar jauniem, Latvijas Leļļu teātrī līdz šim neredzētiem režisoriem un vēl nebijis muzikāls piedzīvojums. "Gangsteromīte", "Vafeļu sirdis", "Divi mazi mežonēni", Intars Rešetins, Edgars Niklasons, Edgars Kaufelds, Andris Zeļonka un Jurijs Luniks – tie ir tikai daži no darbiem un režisoriem, ko šajā sezonā skatītāji sastaps Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā un Mazajā zālē.

Reaģējot uz ekonomisko situāciju, šosezon Latvijas Leļļu teātra izrādēs daudzbērnu ģimenēm un ģimenēm ar bērniem invalīdiem piemērota lielāka atlaide – 25% katrai biļetei. Teātris turpinās uzmundrināt arī ukraiņu bērnus, piedāvājot bez maksas noskatīties izrādes, pirms tam aizpildot anketu.

2022./2023. gada sezona ir iesākta priecīgi un daudzsološi, ar cerību, ka nākamajā rudenī kopbilde tiks uzņemta leļļu īstajās mājās, Krišjāņa Barona ielā, kur pagaidām vēl norit ēkas rekonstrukcijas darbi.

Tags

Latvijas Leļļu teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form