23. februārī, Latvijas Nacionālais teātris svin savu 99. dzimšanas dienu un sāk savas pastāvēšanas simto gadu. Tam par godu teātris sāk lietot jaunu mākslinieka Aigara Ozoliņa izstrādāto grafisko zīmi, portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas Nacionālais teātris savu simto sezonu uzsāks septembrī, bet savu dzimšanas dienu svinēs 2019. gada 23. februārī, svinot dienu, kad mākslinieciskā vadītāja Alfreda Amtmaņa-Briedīša vadībā darbību uzsāka Strādnieku teātris. Savukārt 1919. gada 30. novembrī, īsi pēc bermontiādes beigām, tā pati aktieru trupa sāk strādāt kā Latvijas Nacionālais teātris. Pieminot abus šos datumus, pirmo mēdz uzskatīt par Latvijas Nacionālā teātra dzimšanas, bet otro - par teātra vārda dienu.

Latvijas Nacionālā teātra jaunajai grafiskajai zīmei radīts unikāls burtu dizains, noņemot "liekos" fonta elementus, bet garumzīmes aizstājot ar īpašiem burtu pagarinājumiem, kas asociatīvi atgādina teātra prožektora starus.

Teātris jau šobrīd ziņo par vairākiem gaidāmās 100. sezonas notikumiem, no kuriem centrālais būs teātra simtgades svinības 2019. gada 23. februārī, pirms tam īpašā dekādē nospēlējot desmit izrādes, kas apzīmējamas ar vis-, vis-... Visskatītākās, visapbalvotākās, visapjomīgākās, visneparastākās utt. Pati simtgades sezona tiks atklāta ar Elmāra Seņkova un Monikas Pormales kopdarbu – Raiņa "Pūt, vējiņi!" inscenējumu, meklējot iemeslus šī darba nepārejošajai popularitātei un tam, kāpēc mēs to uztveram kā kanonisku vērtību.

Īpašs Nacionālajam teātrim būs novembris, jo ēkā, kurā tika proklamēta Latvijas valsts, gaidāmi ne tikai tradicionāli oficiālie valsts gadadienas pasākumi – svinīgā Saeimas sēde un svētku koncerts, bet plaša programma visiem Latvijas iedzīvotājiem. Svētku nedēļā teātris piedāvās gan koncertuzvedumu pieaugušajiem "Indriķa Latvieša piezīmes" Ināras Sluckas režijā, par pamatu izmantojot Nika Matvejeva un Vizmas Belševicas muzikālo poēmu, bet no rītiem divos "seansos" izrādi skolu jauniešiem "Tikšanās vieta Rīgas pilsētas Otrais teātris", kas ļaus piedalīties valsts proklamēšanas simulācijā. Šo izrādi veidos Valters Sīlis un Kārlis Krūmiņš. Savukārt 18. novembra vakarā pēc salūta Daugavmalā cilvēkiem būs iespēja pabūt teātrī, svinot Latvijas dzimšanas nakti kopā ar visiem teātra aktieriem, kas būs sagatavojuši īpašu svētku programmu.

Visas sezonas garumā gaidāmas izrādes, kas balstītas dažādos mazzināmos un labāk zināmos latviešu literatūras tekstos un tēmās par Latviju, tās vēsturi un tās cilvēkiem.

Tags

Latvijas Nacionālais teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form