Latvijas teātra Zelta fondā uzņems Rutu Birgeri un Māru Zemdegu
Foto: LETA

Latvijas teātra Zelta fondā šogad tiks uzņemti divi skatuves mākslinieki - Valmieras drāmas teātra aktrise Ruta Birgere un Latvijas Nacionālā teātra aktrise Māra Zemdega, informē Latvijas Teātra darbinieku savienības pārstāve Māra Dzene.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas teātra Zelta fonda dalībnieku godināšanas vakars Spīķeru koncertzālē norisināsies pirmdien, 4.novembrī, plkst. 18.

Patlaban Latvijas teātra Zelta fondā ir 16 skatuves mākslinieki vecmeistari un ar teātra mākslu saistīti cilvēki - Astrīda Vecvagare, Elvīra Baldiņa, Gunārs Zemgals, Helga Dancberga, Jūlija Vilgerte-Zveja, Kārlis Zariņš, Līvija Akurātere, Ļevs Birmanis, Ļubova Beļikova, Ņina Ņeznamova, Uldis Dumpis, Vera Singajevska-Āboliņa, Vera Valtere-Gribača un Žermēna Heine-Vāgnere, Venta Vecumniece un Gunārs Placēns.

Pasākums Spīķeru koncertzālē sāksies plkst. 18. Vakara sākuma daļā paredzēta preses konference, kurā Latvijas Teātra darbinieku savienības priekšsēdētāja Daiga Šiliņa iepazīstinās ar "Spēlmaņu nakts" aktualitātēm, informējot par skatītāju balsojumu un nominēto izrāžu skati, kā arī tiks paziņots otrs "Spēlmaņu nakts 2013" balvas par mūža ieguldījumu ieguvējs.

Pasākuma turpinājumā Latvijas Profesionālo aktieru apvienības priekšsēdētājs Janus Johansons sveiks nominantus kategorijās "Gada aktrise", "Gada aktieris", "Gada aktrise otrā plāna lomā" un "Gada aktieris otrā plāna lomā".

Ar īpašu koncertu pasākuma viesus priecēs "D.K. Kvintets".

Kā ziņots, "Spēlmaņu nakts" apbalvošanas ceremonija, kā katru gadu, notiks Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā 23.novembrī Dailes teātrī. Apbalvošanas pasākumu tiešraidē no Dailes teātra translēs Latvijas Televīzijas 1.kanāls un Latvijas Radio 1.

Latvijas teātra balvai "Spēlmaņu nakts" šogad aprit 20 gadu jubileja. Šogad pirmo reizi iepriekšējo gadu nominācijām pievienosies jauna nominācija - labāko gaismas un video mākslinieku nominācija.

Tags

Kārlis Zariņš Spēlmaņu nakts Televīzija Uldis Dumpis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form