Liepājā būs Klāva Elsberga dzejas iestudējuma 'Par mīlestību' pirmizrāde
Foto: Publicitātes foto

Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" eksperimentālajā zālē 24. februārī pirmizrādi piedzīvos Klāva Elsberga dzejas iestudējums "Par mīlestību". Iestudējumu veido Liepājas teātra aktieris un režisors Leons Leščinskis, portālu "Delfi" informē Liepājas teātra pārstāvji.

Kopā ar viņu iestudējumā piedalīsies arī aktrise Everita Pjata un pianists Normunds Kalniņš, kuri papildinās iestudējumu ar dzīvās mūzikas skanējumu, savukārt dzeja pārsvarā skanēs Leščinska izpildījumā.

Klāvs Elsbergs ir viens no spožākajiem latviešu dzejniekiem, kura literārais materiāls pāragrās nāves dēļ nav apjomīgs, bet ieņem ļoti lielu vietu latviešu literatūras vēsturē. Turklāt tieši šogad februārī aprit 30 gadi kopš dzejnieka aiziešanas mūžībā.

"Man ir bijuši divi sapņi. Iestudēt Volodina lugu "Pieci vakari", ko izdarīju 2014. gadā, un atklāt skatītājiem Klāva Elsberga dzejas pasauli, ar ko nodarbojos pašlaik. Tas, ka šogad paiet 30 gadi kopš dzejnieka nāves, nav iemesls iestudējuma tapšanai, tā ir vienīgi sagadīšanās, bet iespējams, ka liktenīga, " stāsta Leščinskis. "Agrāk dzejas lasījumi bija populārs žanrs, kas pēdējā laikā nepelnīti aizmirsts. Manuprāt, tas ir žanrs, kurš jākultivē – nācija bez dzejas nevar pastāvēt, un pasaule nav izdomājusi, kā savādāk koncentrētā veidā pasniegt emociju gūzmu. Elsberga dzeja ir absolūti mūsdienīga, vīrišķīga – viņš viennozīmīgi ir viens no latviešu dzejas pīlāriem, virsotnēm. Manuprāt, pēc Čaka tik skarbi, bet dziļi un patiesi par mīlestību nav rakstījis neviens cits," pamatojot savu izvēli veidot šādu iestudējumu, turpina režisors.

Atslēgas vārds šim kameriestudējumam būs nostaļģija. Pēc mīlestības, patiesām, skaidrām, konkrētām lietām. Un ar ko gan vēl spēcīgāk uz skatuves var attēlot mīlestību, ja ne ar dzeju un mūziku. Skarbā, vīrišķīgā, eksistenciālā Klāva Elsberga dzeja un franču dziedātājas ZAZ maigā, sievišķīgā, dzīvespriecīgā mūzika.

"Tas būs neliels, intīms, apmēram pusotru stundu garš iestudējums par pašu būtiskāko," sola izrādes radošā komanda.

Iestudējumam tapt palīdz arī māksliniece Liene Rolšteina un gaismu mākslinieks Klāvs Gūtmanis. Izrāde tiks iekļauta Liepājas teātra repertuārā un tiks spēlēta reizi vai divas mēnesī.

Liepājas teātris sadarbību ar koncertzāli "Lielais dzintars" uzsāka aizvadītajā sezonā, kad tajā tika izveidota Herberta Laukšteina monoizrāde "Cilvēks, kas vairās no lifta", kas tiek spēlēta joprojām.

Tags

Klāvs Elsbergs Leons Leščinskis Liepājas teātris ZAZ
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form