Lietuviešu režisors Koršunovs Dailes teātrī iestudē izrādi 'Izraidītie'
Foto: Publicitātes foto

Pazīstamais lietuviešu režisors Oskars Koršunovs (Oskaras Koršunovas) Dailes teātrī iestudē izrādi "Izraidītie" – Marjusa Ivaškeviča luga latviešu versijā dēvēta par latviešu emigranta hroniku trīs cēlienos. Pirmizrāde paredzēta 10. janvārī, portālu "Delfi" informē Dailes teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Ik gadu simtiem cilvēku pamet savas mājas, lai meklētu laimi svešās zemēs. Emigrācija ir skārusi gandrīz katru latviešu ģimeni – mūsu radiniekus, mūsu draugus. ...Tas notika pirms padsmit gadiem. Toreiz Ņujorkā vēl stāvēja Dvīņu torņi, bet princese Diāna jau bija gājusi bojā.

Toreiz Bens bija ļoti laimīgs un perspektīvs. Lipīgi, smirdīgi, šķībi, greizi un apdulluši no garā ceļa, bariņš emigrantu ierodas Londonā – apsolītajā zemē. Taču šī ir cita pasaule – kastēs zem Vaterlo tilta, bez mājām un draugiem. Un dzīve nav nekāds fiction, kur visu var izdaiļot. Kā lai saprot, kur bija kļūda? Un kurš zina, kā vajadzēja dzīvot? Varbūt vienīgi "Queen" vai Harijs Poters..." par izrādi vēsta tās veidotāji.

Marjus Ivaškevičs ir lietuviešu dramaturģijas zvaigzne, kura daiļradē īpaši svarīgs ir nacionālās identitātes jautājums. Savukārt Oskars Koršunovs ir vadošais lietuviešu teātra režisors, kurš pēdējā desmitgadē daudz un regulāri iestudē izrādes Eiropas teātros. 1999.gadā viņš ir nodibinājis pats savu – Oskara Koršunova teātri. Lugu "Izraidītie" Oskars Koršunovs iestudējis arī Lietuvas Nacionālajā drāmas teātrī 2011.gadā, un šis iestudējums Viļņā jau paspējis iemantot "kulta izrādes" statusu.

Jauniestudējumā lomas atveidos Dainis Grūbe, Juris Žagars (Bens), Lauris Dzelzītis (Vandals), Elīna Dzelme (Dana), Vita Vārpiņa (Liza, policiste), Gints Andžāns (Edijs, hipijs / Kristus), Ieva Segliņa (Olga, krieviete / Skvotere), Dainis Gaidelis (Azims, pakistānietis), Artūrs Dīcis (Harijs / Kristus no koka), Raivis Vidzis (Supersmagais), Ērika Eglija (Oksana, Supersmagā sieva), Aldis Siliņš (Sauļus, lietuvietis), Artis Robežnieks (latgalietis), Lilita Ozoliņa (Regīna, lietuviete), Pēteris Liepiņš (Zbigņevs / I kaste / I bezpajumtnieks), Pēteris Gaudiņš (Bārdainis / II kaste / II bezpajumtnieks), Valdis Liepiņš (I šoferis), Juris Kalniņš (II šoferis) un Lauris Subatnieks (Puisis no Viktorijas parka). Izrādē piedalīsies grupa "RYGA" – Mārcis Judzis (vokāls, sitaminstrumenti), Rihards Lībietis (ģitāra), Kārlis Alviķis (bass) un Matīss Repsis (klavieres).

Līdz ar režisoru Oskaru Koršunovu radošajā komandā strādā lietuviešu mākslinieki - scenogrāfs Gintars Makarevičs (Gintaras Makarevičius), kostīmu māksliniece Agne Jagelavičute (Agnė Jagelavičiūtė), muzikālais vadītājs Sauļus Prūsaitis (Saulius Prūsaitis), horeogrāfe Vesta Grabštaite (Vesta Grabštaitė) un gaismu mākslinieks Eugenijs Sabaļausks (Eugenijus Sabaliauskas).

Lugu no lietuviešu valodas tulkojusi Indra Brūvere.

Izrādē smēķēs un tiks izmantota necenzēta leksika, Dailes teātris to neiesaka skatīties līdz 14 gadiem.

Tags

Aldis Siliņš Dailes teātris Dainis Grūbe Elīna Dzelme Gints Andžāns Harijs Poters Ieva Segliņa Juris Žagars Lauris Dzelzītis Lilita Ozoliņa Pēteris Liepiņš Raivis Vidzis Valdis Liepiņš Vita Vārpiņa
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form