LNO notiks sezonas pēdējā pirmizrāde – Gaetāno Doniceti opera 'Dons Paskvāle'
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 24. maijā, Latvijas Nacionālajā operā notiks 2017./2018. gada sezonas pēdējā pirmizrāde – Gaetāno Doniceti opera "Dons Paskvāle", portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālās operas un baleta pārstāve Irbe Treile.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jauniestudējumu veido muzikālais vadītājs Mārtiņš Ozoliņš, radošā komanda no Itālijas – režisors un scenogrāfs Džordžo Barberio Korseti, kostīmu mākslinieks un scenogrāfs Frančesko Espozito un videomākslinieki Igors Renceti, Lorenco Bruno un Alesandra Solimene, kā arī gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis.

Lomās iejutīsies Rihards Mačanovskis vai Krišjānis Norvelis (Dons Paskvāle), Inga Šļubovska-Kancēviča, Marlēna Keine vai Jūlija Vasiļjeva (Norīna), Tansels Akzeibeks, Mihails Čuļpajevs vai Viesturs Jansons (Ernesto), Jānis Apeinis vai Kalvis Kalniņš (Malatesta).

Komiskās operas žanra meistardarbs "Dons Paskvāle" ir stāsts par to, kā padzīvojušo vecpuisi donu Paskvāli izjoko viņa ārsts Malatesta un ārsta "māsa" Norīna – jauna, skaista atraitne, kuru finālā apprec mīlas jūtu pārņemtais brāļadēls Ernesto. Operas "Dons Paskvāle" pirmizrāde notika "Théâtre-Italien" Parīzē 1843. gadā. Latvijas Nacionālajā operā iepriekšējais šīs operas iestudējums diriģenta Edgara Tona vadībā tika īstenots 1950. gadā.

"Dons Paskvāle ir viena no pēdējām Doniceti operām, vienkāršs, tiešs, komisks un rūgtuma pilns šedevrs. Perfektās melodijas, samērīgās ārijas, teatrāli pārliecinošās ainas ir liela talanta un ilgas pieredzes augļi," stāsta jauniestudējuma režisors Džordžo Barberio Korseti. Viņa interpretācijā 19. gadsimta populārā opera iegūst jaunu veidolu, vizuālajā tēlā izmantojot itāļu kino zelta laikmeta – 20. gadsimta 50. gadu – estētiku. Īpaši būtiska nozīme jauniestudējumā ir videomākslai, kas veidota aplikācijas animācijas tehnikā, iedvesmojoties no sirreālisma un dadaisma kolāžām.

Džordžo Barberio Korseti ir aktieris, dramaturgs, kā arī teātra un operas režisors, kurš strādā gan Itālijā, gan citās valstīs. Jau gadu desmitiem viņš savās izrādēs pēta robežas starp teātri un pārējām mākslām: dzeju, rakstniecību, mūziku, vizuālajām mākslām un cirku, videomākslu un deju. Džordžo Barberio Korseti ir iestudējis daudz operu Itālijā un ārzemēs, turpina veidot starptautiskus projektus gan ar savu kompāniju, gan citiem Eiropas teātriem, to vidū ir "La Fenice" Venēcijā, "Teatro alla Scala" Milānā, Marijas teātris Sanktpēterburgā, "Théâtre du Châtelet" Parīzē, "Opéra" Lillē, "Teatro dell'Opera" Romā. Ikvienam savam darbam Džordžo Barberio Korseti piešķir īpašu poētisko lasījumu, ikvienā allaž cenšas atrast vitalitāti un enerģiju, nosaka atšķirīgu skatuviskās valodas kodu un piedāvā publikai jaunas interpretācijas.

Opera "Dons Paskvāle" tiks izrādīta arī 25. un 26. maijā un 15. jūnijā.

"Sarunas pirms pirmizrādes" par jauniestudējumu notiks 21. maijā pulksten 18.30 LNO Jaunajā zālē.

Biļetes var iegādāties LNO un "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā.

Tags

diriģents Mārtiņš Ozoliņš Inga Šļubovska Latvijas Nacionālā opera Mihails Čuļpajevs Rihards Mačanovskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form