Nacionālā teātra 'Baltajā kubā' – Belševicas šausmu stāsts 'Baltā sieva'
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālā teātra "Baltajā kubā" 18. jūnijā gaidāma jau ceturtā e-teātra pirmizrāde – Vizmas Belševicas šausmu stāsts "Baltā sieva" aktrises Madaras Botmanes versijā, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iestudējumu veidojis režisors – Valters Sīlis, radošajā komandā darbojies arī videomākslinieks Toms Zeļģis.

Izcilā latviešu dzejniece prozā sarakstījusi ne tikai autobiogrāfisko darbu "Bille", bet arī joku un šausmu stāstus, kas ļauj pārliecināties par viņas spožo humora izjūtu. Domājot par literāro materiālu, kas varētu uzlādēt ar zināmu optimisma devu, režisors Valters Sīlis kopā ar aktrisi Madaru Botmani izvēlējās pārlapot latviešu autoru šausmu stāstu izlasi un izvēle apstājās pie Belševicas stāsta "Baltā sieva".

Baltā sieva ir greizsirdības lēkmē sev galu padarījusi aktiera laulātā draudzene. Būdama neredzama, proti, pēc nāves ieguvusi plazmas matrices formu, viņa ielavās teātra izrādes mēģinājumu procesā. Bet kāda nemiera dzīta viņa klīst pa Rīgu un ko sadara, iekļuvusi teātrī, lai paliek intriga.

Kā pamatoja Madara Botmane – te jocīgi senatnīgā valodas stilizācija lieliski sader kopā ar šausmu estētiku, turklāt ļauj iekļūt slēgtā teātrī, kas sasaucas ar ārkārtējo situāciju ne tikai Latvijas, bet visas pasaules teātros.

"Šajā darbā saplūst iedvesmas no Vizmas Belševicas asprātīgā teksta, YouTube "drag" performancēm, Snapchat un Messanger sejas filtriem, kā arī, protams, delartiskā komēdija. Tas viss kopā tad arī ir mēģinājums radīt teatrālu monologu laikmetam, kad liela daļa teātra notiek internetā, kurā jau vairāku desmitu gadu laikā ir izveidojusies sava kultūra, folklora un video veidošanas valoda," stāsta izrādes režisors Valters Sīlis.

Pēc pirmizrādes "Zoom" tikšanās ar Valteru Sīli, Madaru Botmani un Jāni Vimbu. "Baltā kuba" pirmizrādes pieejamas LMT Viedtelevīzijā.

Tags

Latvijas Nacionālais teātris Madara Botmane Valters Sīlis Vizma Belševica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form