Nacionālajā teātrī top izrāde ‘Jasmīns. Pārdaugava’
Foto: Publicitātes foto

Latvijas Nacionālajā teātrī top Ingas Ābeles "Jasmīns. Pardaugava". Iestudējuma režisors ir pārdaugavietis Valters Sīlis, portālu "Delfi" informē Nacionālā teātra pārstāvji.

Kā vēsta izrādes veidotāji, "Jasmīns. Pārdaugava" būs izrāde par pārdaugaviešiem, bet tikpat labi tie varētu būt iedzimtie jūrmalnieki, pārgaujieši, pārogrieši, pārventieši vai jebkuras Latvijas mazpilsētas iedzīvotāji.

Lomās: Līga Zeļģe, Ivars Kļavinskis, Astrīda Kairiša, Ināra Slucka, Gundars Grasbergs, Marija Bērziņa, Arturs Krūzkops, Ivars Puga, Anna Klēvere.

Izrāde, kuras pirmizrāde gaidāma 13.septembrī, stāstīs par ģimeni un mājām. Pārdaugavā, tāpat kā jebkurā Latvijas vietā, joprojām ir daudz senu dzimtas māju, kuru īpašniekiem tās ir dārgas ne tikai pārnestā, bet arī tiešā nozīmē. Mājas ir patvērums un dzimtas/ģimenes kopības izjūta, bet mājas ir arī īpašums un pienākums, kas prasa līdzekļus – naudu, laiku, spēku. Jasmīne ar vīru un vecmāmiņu dzimtas māju tuvējā Pārdaugavā apdzīvo trijatā, cīnoties ar visu, ar ko nu jaunai ģimenei mūsdienu Latvijā nākas cīnīties – nodokļu piedzinējiem, darba devējiem, kredītu apmaksu. Kā tajā visā nosargāt mīlestību un dzīvesprieku?

Gan izrādes režisors Valters Sīlis, gan izrādes publicitātes fotogrāfiju autore Inta Ruka, gan izrādes aktieri Astrīda Kairiša un Gundars Grasbergs, ir pārdaugavieši. Arī lugas autore Inga Ābele ir dzīvojusi Pārdaugavā, stāsta Nacionālā teātra pārstāvji.

Source

DELFI Kultūra

Tags

Astrīda Kairiša Inga Ābele Marija Bērziņa Valters Sīlis
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Comment Form