Pirmizrādi piedzīvos Alvja Hermaņa un Gunas Zariņas iestudējums 'Dieviņš pillā'
Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 10. martā, Jaunā Rīgas teātra (JRT) mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Alvja Hermaņa jauniestudējums "Dieviņš pillā" ar Gunu Zariņu galvenajā un vienīgajā lomā, portālu "Delfi" informē teātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kā ir radusies latviešu valoda? Kas tās tādas par skaņām, kuras mēs šodien saucam par latviešu valodu? Kas vispār notiek tai brīdī, kad dzimst vārdi un rodas valoda? Neibarts (jeb Ņurbulis) ar latviešu valodu ir apgājies un izrīkojies tik neparastā veidā, ka, lasot viņa pantus, rodas ļoti dīvaina ilūzija – it kā būt lieciniekam tai brīdī, kad tika radīta latviešu valoda. Latviešu mēle." par jauniestudējumu izsakās Hermanis.

"Neibarts dzīvoja tai pašā laikā un kontekstā kā Ziedonis (jeb Pinkainis – Ņurbuļa valodā). Taču viņa dzīves veids un mākslinieka koncepts bija diametrāli pretējs. Neibarts ignorēja gan politiku, gan slavu, gan materiālo dimensiju vispār. Viņš bija tāds sava veida tautiskais hipijs, kurš, atšķirībā no Ziedoņa, nelikās ne zinis par Visumu. Gluži vienkārši tāpēc, ka Neibarts bija pacenties radīt pats savu personīgo Visumu," turpina režisors, piebilstot, ka ļoti svarīga šīs izrādes sastāvdaļa ir leģendārā "Dzelteno pastnieku" mūziķa Ingus Baušķenieka dziesmas, jo arī tajās ir tas īpašais arhaikas un avangarda sajaukums, kas raksturīgs Neibartam. "Vispār viņiem ir daudz kā kopīga, manuprāt."

Dzejas autors – Aivars Neibarts, režisors un scenogrāfs – Alvis Hermanis, aktrise un kostīmu māksliniece – Guna Zariņa, komponists – Ingus Baušķenieks.

Pirmizrāde tuvojas, “Dieviņš pillā”.

A post shared by Alvis Hermanis (@alvishermanis_official) on Mar 9, 2018 at 3:15am PST

Dieviņš kā dīdžejs #jaunaisrigasteatris #dieviņš pillā

A post shared by Alvis Hermanis (@alvishermanis_official) on Mar 5, 2018 at 8:14am PST

Tags

Aivars Neibarts Alvis Hermanis Guna Zariņa Ingus Baušķenieks Jaunais Rīgas teātris
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form