Rīgas Krievu teātrī izrādīs Daugavpils teātra 'Apķērīgo mīlnieci'
Foto: Džeina Saulīte

Šā gada 22. maijā pulksten 19.00 Daugavpils teātris uz Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra skatuves uzvedīs Lopes de Vegas komēdiju "Apķērīgā mīlniece", ar kuru tiks noslēgtas gadskārtējās Daugavpils teātra dienas Rīgā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lope de Vega ir viens no izcilākajiem autoriem spāņu zelta laikmeta literatūrā, bet viņa luga "Apķērīgā mīlniece" tiek uzskatīta par vienu no viņa meistardarbiem. Šis stāsts ir apvīts ar ritmisku, dramaturģiski azartisku notikumu secību, kurā neticamās sižeta kolīzijas, patētiskas atzīšanās, dueļi, smiekli un intrigas atklāj skatītājam 16. gadsimta Spānijas atmosfēru. Luga vēsta par kādu skaistu dāmu, kuru māte vēlas izprecināt bagātam vīram, bet viņa iemīlas inteliģentā puisī, kurš izrādās topošā vīra dēls. Tāpēc jaunā dāma Fenīsa ķeras pie viltīga plāna, lai varētu palikt kopā ar savu iecerēto.

Skatuves noformējums, kostīmi un aktieru spēles maniere pietuvināti tam, kā tas bija pirms 500 gadiem, savukārt Lopes de Vegas poētiskais teksts komēdijā bagātināts ar dziesmām un dejām profesionālu solistu un dejotāju izpildījumā. Izrādi veidojuši trīs režisori – Oļegs Šapošņikovs, Juris Jonelis un Daniels Busato no Spānijas, kurš palīdzēja izrādē iedzīvināt spāņu mentalitāti, iesaistot izrādē tradiconālos spāņu žestus, mīmiku un kustības. Kostīmus un scenogrāfiju veidoja mākslinieces Inga Bermaka Apiaha un Agnese Leilande, gaismu mākslinieks – Sergejs Vasiļjevs.

Biļetes pieejamas Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra kasē, kā arī Biļešu servisa kasēs visā Latvijā un internetā.

Tags

Daugavpils teātris Oļegs Šapošņikovs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form