Top jauna formāta skatuves mākslas notikumu sērija ‘Pārmija’
Foto: Publicitātes attēls

22. martā ar pirmo epizodi Latvijas kultūrtelpā sevi pieteiks jauna, unikāla formāta laikmetīgu izrāžu sērija "Pārmija". Reizi mēnesī, svētdienās, kultūras un mākslas telpā "Hanzas Perons" apmeklētājiem būs iespēja baudīt divus augstvērtīgus Latvijā un ārvalstīs tapušus skatuves mākslas darbus teātra, mūzikas, mākslas vai dejas žanrā. Tās būs izrādes vai performances, kas līdz šim rādītas vien pāris reižu šauram skatītāju lokam un guvušas sajūsminātas skatītāju un kritiķu atsauksmes, portālu "Delfi" informē "Pārmija" komunikācijas konsultante Katrīna Ķeķe.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

“Pārmijas” pirmajā epizodē 22. martā būs skatāma Lauras Dišleres un Madaras Dišleres audiovizuālā kustību izrāde “Intervija ar Frānsisu Bēkonu”, kurai horeogrāfiju veidojušas Liene Grava (laikmetīgā dejā) un Simona Orinska (butō) un mūziku radījis Mārcis Auziņš. Savukārt “Pārmijas” programmas partneris – Starptautiskais Jaunā teātra festivāls “Homo Novus” – piedāvās igauņu pazīstamākā horeogrāfa Marta Kangro dejas izrādi “Pirmspagātne” (Past Perfect). Abas izrādes tiks rādītas divas reizes, dodot iespēju tās noskatīties pēc iespējas lielākam skatītāju skaitam.

Nākamās “Pārmijas” epizodes piedāvās tikšanos ar neatkarīgo teātra trupu “Kvadrifrons”, pianistu Reini Zariņu, horeogrāfiem Krišjāni Santu un Ēriku Ēriksonu un citiem izciliem māksliniekiem. Īpašs sadarbības partneris šogad būs Starptautiskais Jaunā teātra festivāls “Homo Novus”, kas svin 20 gadu dzimšanas dienu un tam par godu “Pārmija” programmu papildinās ar vairākiem starptautiski novērtētiem darbiem.

Pirmās festivāla epizodes plānotas martā, aprīlī un maijā, pēc tam “Pārmija” ar jaunām epizodēm atgriezīsies rudenī, piedāvājot arī vairākas pirmizrādes.

Jaunais kultūras notikums būs arī vieta, kur skatītājam satikties ar mākslinieku – epizodes papildinās sarunas ar izrāžu radošo komandu pārstāvjiem. Ar laiku paredzēts piedāvāt jaundarbus, īpašu programmu bērniem, kā arī plānotas izrādes ārpus Rīgas, tā paplašinot skatītāju loku.

Tags

Kvadrifrons Homo Novus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form