Valmieras teātris viesosies Rīgā ar izrādi '80 dienās apkārt zemeslodei'
Foto: Matīss Markovskis

Šā gada 7. aprīlī pulksten 13.00 un 19.00 Valmieras teātris ar izrādi visai ģimenei "80 dienās apkārt zemeslodei" viesosies Rīgas Krievu teātrī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izrādē piedalās Mārtiņš Liepa, Oskars Morozovs, Klinta Leja-Reinholde (Latvijas Kultūras akadēmijas 4. kursa studente), Ingus Kniploks un Arnolds Osis.

Valmieras teātris viesosies Rīgā ar izrādi '80 dienās apkārt zemeslodei'
Foto: Matīss Markovskis

"Rakstnieka Žila Verna radīšanas instruments bija viņa paša iztēle un fantāzija. Apkārt zemeslodei viņš apceļoja tikai savas fantāzijas iedvesmots, bet 21. gadsimtā mūsu domāšanas instruments ir internets – sociālie tīkli, "Google" "Youtube", ar to palīdzību mēs uzzinām par otru pasaules malu ļoti ātri, taču bez īpašas piepūles – mūsu iztēle un fantāzija atrodas tādā kā letarģiskā miegā," savas pārdomas par izrādi atklāj režisors Viesturs Roziņš. "Gan 19. gadsimtā gan 21. gadsimtā mēs "ceļojam" sēžot mājās – tikai vienā gadījumā darbinot iztēli, otrā – spiežot pogas un rullējot ekrānus. Izrāde būs ceļojums gan abos šajos laikmetos, gan iztēlē, kuru mūsdienu laikmetā iedarbināt ir īpaši svarīgi. Ceļojums būs interesants gan bērniem, gan pieaugušajiem."

Valmieras teātris viesosies Rīgā ar izrādi '80 dienās apkārt zemeslodei'
Foto: Matīss Markovskis

Izrādes radošajā komandā ir arī scenogrāfs Valters Kristbergs, kostīmu māksliniece Baiba Litiņa, horeogrāfs Kārlis Božs, gaismu mākslinieks Jānis Sniķers, video mākslinieks Gatis Priednieks-Melnacis un muzikālās kompozīcijas autors Emīls Zilberts. Lugu tulkojusi Marianna Zvaigzne.

Žils Verns ir 19. gadsimta franču rakstnieks, viens no zinātniskās fantastikas literatūras aizsācējiem. Viņš ir uzrakstījis vairāk nekā simts romānu, kā arī lugas, īsos stāstus, vēsturiskos un ceļojumu aprakstus. Viņa darbi tulkoti 148 valodās, kas viņu padara par visvairāk tulkoto rakstnieku visā pasaulē.

Biļetes var iegādāties Rīgas Krievu teātrī, visās "Biļešu serviss" kasēs un internetā.

Tags

Emīls Zilberts Valmieras teātris Viesturs Roziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form