Valmieras un Liepājas teātri apmainīsies viesizrādēm
Foto: Matīss Markovskis/Gatis Priednieks-Melnacis/Ziedonis Safronovs

No 21. līdz 23. februārim Valmieras teātris ar izrādēm "Dievs. Daba. Darbs", "Mīlestības testaments" un "Emmijas laime" viesosies Liepājas teātrī. Savukārt liepājnieki uz piecām dienām februārī dosies uz Valmieru, lai iepazīstinātu skatītājus ar četriem iestudējumiem, viesojoties gan Valmieras Drāmas teātrī, gan koncertzālē "Valmiera".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Liepājas teātrī 21. un 22. februārī varēs noskatīties režisora Jāņa Znotiņa izrādi bērniem "Dievs. Daba. Darbs", kas guvusi neviltotu skatītāju mīlestību. Tā aicina mazos skatītājus kopā ar Anneli izzināt, kas ir Dievs Annelei un mums šodien? Kas ir daba Annelei un mums šodien? Kas ir darbs Annelei un mums šodien? Kas ir vecāki Annelei un mums šodien? To visu kopā piedzīvojot un iztēlojoties, kopā spēlējoties, kopā lasot un kopā izzinot pasauli.

Savukārt 22. februāra vakarā Liepājas skatītājiem būs iespēja noskatīties izrādi "Mīlestības testaments" Vara Braslas režijā. Čehu klasiķa Pāvela Kohouta 2003. gadā sarakstītais detektīvs ar nosaukumu "Eross" vēsta par kādu vasaras dienu Haidenreihu ģimenē, kad visi satiekas, lai veiktu sazvērestību pret pašu ģimenes galvu – tēvu, kurš spītīgi atsakās darīt to, ko no viņa sagaida. Šajā laikā viņu ir piemeklējusi, iespējams, skaistākā slimība, kāda vien var piemeklēt cilvēku mūža nogalē – viņš ir iemīlējies…Režisors Varis Brasla šo lugu iestudējis ar nosaukumu "Mīlestības testaments", lai pētītu mīlestības dažādo dabu.

Viesizrādes Liepājā noslēgsies 23. februārī ar vienu no Valmieras teātra aizvadīto sezonu skatītāju pieprasītākajām un spēlētākajām izrādēm "Emmijas laime". Izrāde Māras Ķimeles režijā iestudēta pēc Rainera Vernera Fasbindera "Bailes saēd dvēseli" scenārija motīviem. Darbība risinās mūsdienu Berlīnē – Eiropas sirdī, kurā kā Bābelē saplūst visdažādākās tautas, katra ar savām vēlmēm un ieražām. Tur notiek liktenīgā vācietes Emmijas un jaunā marokāņa Ali satikšanās. Vai laikā, kad zūd jebkādas robežas, Eiropa tuvojas savai bojāejai vai tomēr jaunām iespējām? Kas tādā gadījumā notiek ar katru indivīdu atsevišķi? Šādus jautājumus uzdod iestudējums.

Savukārt Liepājas teātra viesizrādes Valmierā sāksies 20. februārī, kad pulksten 19.00 koncertzālē "Valmiera" būs iespēja noskatīties krievu režisora Sergeja Ščipicina veidoto iestudējumu "Nākamgad tai pašā laikā", kas pirmizrādi piedzīvos vien nedēļu pirms gaidāmās viesizrādes, tādējādi valmieriešiem būs iespēja iestudējumu noskatīties vieniem no pirmajiem.

Izrāde ir stāsts par kādu pāri, kas, lai arī abi precējušies ar citiem cilvēkiem, vairāk nekā 20 gadu garumā tiekas reizi gadā – tai pašā laikā, tai pašā vietā. Galvenās lomas atveidos Agnese Jēkabsone un Sandis Pēcis.

Valmieras un Liepājas teātri apmainīsies viesizrādēm
Foto: Publicitātes foto

21. februārī Valmieras Drāmas teātrī trijās izrādēs (pulksten 11.00, 14.00 un 18.00) skatītājus iepriecinās "Sniegbaltītes skolas" varoņi – nerātnais vilcēns, Sniegbaltīte, apzinīgais lācēns Miška u.c. Iestudējums ir teātra repertuārā jau 12 gadus, ar to izauguši daudzi bērni, tas kļuvis par neatņemamu teātra repertuāra sastāvdaļu. Izrāde ir sirsnīga un muzikāla, tā piemērota arī vismazākajiem skatītājiem, taču labestīgais un rotaļīgais stāsts aizraus arī pieaugušos, sola izrādes veidotāji.

22. un 23. februārī (attiecīgi pulksten 18.30 un 15.00) teātrī būs iespējams noskatīties vienu no teātra "zelta fonda" izrādēm ar Agnesi Jēkabsoni titullomā – "Piafa" (režisore Laura Groza-Ķibere), kas vēsta par slavenās dziedātājas Edītes Piafas likteni. Aktrise par lomas atveidojumu saņēmusi daudzus apbalvojumus, tai skaitā "Spēlmaņu nakts" Gada aktrises godu.

"Agneses Jēkabsones darbs Piafas lomā pārsteidz, sajūsmina, iedvesmo ne tikai ar talantu un meistarību [..] Mūsu priekšā ir piedzimusi jauna tipa skatuves zvaigzne, satikšanās ar viņu dod ko vairāk nekā tikai prieku par labi nospēlētu lomu, tā kļūst par skatītāja, vismaz to varu teikt par sevi, personiskās dzīves notikumu," pēc pirmizrādes rakstīja teātra kritiķe Silvija Radzobe.

Valmieras un Liepājas teātri apmainīsies viesizrādēm
Foto: Publicitātes foto

Savukārt viesizrādes noslēgsies 24. februārī, kad pulksten 13.00 un 18.30 teātrī tiks rādīta Dž.Dž.Džilindžera veidotā komēdija "Paldies tev, draudziņ!" ar Egonu Dombrovski galvenajā lomā.

Viņš iejutīsies TV šova vadītāja Patrika Samnera lomā, kurš pamazām sācis zaudēt savu zvaigznes statusu. Lai atgūtu popularitāti, viņš sarunā savā dzīvoklī tikties ar producentu Regu. Kā jau komēdijā ierasts, it kā ikdienišķo situāciju sarežģīs fakts, ka Regs, kuram ir ārkārtīgi augsti tikumības standarti, Patrika dzīvoklī uz dīvāniņa ieraudzīs neatvairāmi skaistu sievieti, labi zinot, ka Patrika sieva atrodas Parīzē.

Tags

Anna Brigadere Jānis Znotiņš Liepājas teātris Valmieras teātris Varis Brasla
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form