Valters Sīlis iestudē jaunības traģēdiju 'Būt nacionālistam'
Foto: Uģis Bērziņš

"Dirty Deal Teatro" (DDT) 13. aprīlī plkst. 19.00 pirmizrādi piedzīvos režisora Valtera Sīļa un dramaturga Matīsa Gricmaņa sadarbībā tapusī jaunības traģēdija "Būt nacionālistam." Izrāde ir viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā portālu "Delfi" informē DDT pārstāvji, izrādes pamatu veido dramaturga Matīsa Gricmaņa pirms vairākiem gadiem gūtā pieredze, nonākot darbā Saeimā par palīgu pazīstamam nacionālistu deputātam un notikumi, kas viņu līdz tam aizveda. Tādējādi tas būs patiess stāsts par pieaugšanu, jaunības ideālu un pārliecību rašanos un transformēšanos.

"Caur šīs personīgās pieredzes prizmu atskatoties uz ļoti interesantu mūsu valsts nesenās vēstures posmu – laiku pirms 10. Saeimas, kad Latvijā notika nozīmīga politiskā pārbūve. Bojā gāja "Tautas partija", izveidojās "Vienotība" un savu pakāpenisko uzvaras gājienu uzsāka radikālā spārna nacionālisti," raksta izrādes veidotāji.

Iestudējums uzdod jautājumu – ko nozīmē būt nacionālistam? "Nacionālista pasaulē savas tautas intereses ir svarīgākas par individuālajām. Draugi ir līdzīgi domājošie, kurus neinteresē mazās ikdienas problēmas un laicīgie labumi. Pretinieku ir daudz, taču viņi ir zināmi. Patiesās vērtības uzplauks atkal, par spīti tam, ka mūsdienu materiālajā pasaulē tās zaudējušas savu nozīmību. Īsteni patrioti nedrīkst pakļauties valdošajai varai, kura klanās dažādu starptautisku organizāciju priekšā. Lai dzīvotu šajā izaicinājumu pilnajā pasaulē, vispirms jāatmostas pašam un tad jāatmodina latviešu tauta," izrādes noskaņu ieskicē tās veidotāji.

"Man nav viegli šo stāstu stāstīt. Jo man kaut kā šķiet, jūs domāsiet, ka es gribu jūs par kaut ko pārliecināt (..) Es zinu, ka daudzi nacionālisti mani uzskatīs par nodevēju, to es nevaru ietekmēt, bet mērenāki cilvēki mani uzskatīs par radikāli. Tas nekas. Es nejūtos vairs ne kā nodevējs, ne kā radikālis – vismaz nozīmē, kādā šis vārds tiek lietots politikā un reliģijā. Esmu pieņēmis savu dzīvi un savu pagātni, kāda tā ir, ar visiem tās melnākajiem brīžiem" saka izrādes dramaturs Matīss Gricmanis.

Izrādes radošajā komandā darbojas arī scenogrāfs Uģis Bērziņš, gaismu mākslinieks Lauris Johansons, lomās – Matīss Gricmanis, Ance Strazda, Āris Matesovičs, Jānis Kronis.

Biļetes var iegādāties iepriekšpārdošanā "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā. Tuvākā izrāde 18. aprīlī plkst. 19.00.

Izrāde "Būt nacionālistam" būs viena no Latvijas valsts simtgades programmas norisēm. Latvijas valsts simtgades svinības notiks laikā no 2017. gada līdz 2021. gadam. Latvijas valsts simtgades svinību galvenais vēstījums ir "Es esmu Latvija", akcentējot, ka Latvijas valsts galvenā vērtība ir cilvēki, kuri ar savu ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai.

Tags

Dirty Deal Teatro Latvijai 100 Latvijas simtgade Matīss Gricmanis Valters Sīlis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form