Janvāris bijis nedaudz aukstāks par normu
Foto: dzintraregina

Janvāra vidējā gaisa temperatūra Latvijā bija -6,2 grādi, kas ir 1,6 grādus zem ilggadīgās vidējās normas, līdz ar to pirmie divi 2012.-2013. gadu ziemas mēneši Latvijā ir bijuši aukstāki par normu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

2013.gada janvāris ilggadīgo janvāru datu rindā ir bijis vairāk vidusdaļā, bet 21. gadsimtā – trešais aukstākais. Šajā gadsimtā visaukstākais gada pirmais mēnesis ir bijis 2010. gadā, kad vidējā gaisa temperatūra bija -11,5 grādi, bet vissiltākais janvāris - 2007. gadā: +0,3 grādi.

2010. gada janvāris arī novērojumu vēsturē bija sestais aukstākais, bet 2007. gada janvāris – piektais siltākais.

2013. gada janvāris sākās un beidzās ar ievērojami siltāku par ilggadīgiem vidējiem rādītājiem laiku. 1. un 31. janvāra diennakts vidējās gaisa temperatūras bija 7 grādus virs normas. Visaugstākā visā janvārī gaisa temperatūra bija pirmajās Jaunā gada stundās – Kuldīgā tā sasniedza +6,4 grādus.

Savukārt mēneša vidū Latvijā valdīja aukstums. Mēneša vissaltākā diennakts (vidēji Latvijā 11 grādus zem normas) bija 19. janvāris. Naktī uz 20. janvāri Vidzemes augstienē (Zosēnos) temperatūras stabiņš noslīdēja līdz pagaidām šajā ziemā Latvijā viszemākajai atzīmei: -27 grādiem.

Janvāra nokrišņu daudzums vidēji Latvijā bija 45 milimetri (103% no ilggadīgās normas). 21. gadsimtā vissiltākais – 2007. gada janvāris – ir bijis arī nokrišņiem visbagātākais (101 milimetrs) ne tikai šajā gadsimtā, bet arī visā novērojumu vēsturē. Savukārt 21. gadsimta janvāra mēnešos vismazāk nokrišņu - tikai 16 milimetri – ir bijis 2006. gada janvārī, kas ir piektais vissausākais novērojumu vēsturē.

Laikam kļūstot vēsākam, pirmās dekādes beigās visu Latviju atkal pārklāja sniega sega. Lielākajā Latvijas daļā sniegs saglabājās līdz mēneša beigām, vien Baltijas jūras piekrastē mēneša pēdējās dienās to izkausēja lietus un atkusnis. Biezākā sniega sega tradicionāli bija Vidzemes un Alūksnes augstienēs – vidēji mēnesī 21-23 centimetri, maksimāli: 28-33 centimetri.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form