Latvijā nokrišņu daudzums vietām pārsniedzis oktobra normu
Foto: Jason Blackeye / cc

Pēdējās nedēļas laikā visvairāk lijis Siguldā un Kurzemes rietumu piekrastē, kur nokrišņu daudzums sasniedzis 70 – 96 milimetrus jeb 81 – 111 procentu no oktobra normas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tostarp Liepājā lietus summa kopš 2. oktobra sasniegusi 70 milimetru jeb 81% no vidējā nokrišņu daudzuma 1981.-2010. gada oktobrī, Pāvilostā - 82 milimetrus jeb 111%, Ventspilī - 85 milimetrus jeb 100%, Rucavā - 96 milimetrus jeb 99%.

Siguldā nokrišņu summa šomēnes jau sasniegusi 83 milimetrus, kas atbilst visa oktobra normai. Mēneša norma pēdējā nedēļā pārsniegta arī Rēzeknē, kur lietus daudzums līdz 9. oktobra rītam sasniedzis 51 milimetru. Latvijas lielākajā daļā pēdējās nedēļas nokrišņu summa ir 20-60 milimetru jeb 35-80 procentu no mēneša normas.

Ilggadējais vidējais nokrišņu daudzums oktobrī ir no 50-60 milimetriem Latgalē un Zemgalē līdz 97 milimetriem Rucavā. Septembrī visvairāk lija Liepājā, kur nokrišņu daudzums sasniedza 186 milimetrus jeb 257 procentus no normas.

Kā ziņots, Kurzemes upēs ir augsts ūdens līmenis, tas turpina celties. Užavā, Irbē un Rojā ūdens līmenis pakāpies 30-60 centimetrus augstāk nekā septembrī, pārējās Kurzemes upēs ūdens līmenis tuvojas septembrī sasniegtajam maksimumam.

Lielākais ūdens līmeņa kāpums - nepilni trīs metri - pēdējā nedēļā reģistrēts Lielajā Juglā pie Zaķumuižas, kur applūdušas palienes.

Tags

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs Sigulda
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form