Valsts rietumu un centrālajā daļā turpinās meteoroloģiskais rudens
Foto: Shutterstock

Latvijas rietumu un centrālajā daļā, vidējai gaisa temperatūrai saglabājoties virs nulles, joprojām turpinās meteoroloģiskais rudens, liecina dati no novērojumu stacijām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Meteoroloģiskā ziema sākas tad, kad vidējā gaisa temperatūra stabili noslīd zem nulles. Līdz šim tas noticis tikai daļā Vidzemes un Latgales, bet arī šajos reģionos gaisa temperatūra pārsvarā bijusi tuvu nulles atzīmei.

Alūksnē vidējā gaisa temperatūra 1.-22. decembrī bija -1,1 grāds, Siguldā - tikai vienu grāda desmitdaļu zem nulles, Daugavpilī - divas grāda desmitdaļas virs nulles.

Rīgas centrā vidējā gaisa temperatūra minētājā periodā bija +1,3 grādi, savukārt Liepājā - pat +3,1 grāds. Šomēnes Liepājā bijusi tikai viena, Rīgā - divas diennaktis ar vidējo gaisa temperatūru nedaudz zem nulles atzīmes.

Valstī kopumā decembris līdz šim bijis aptuveni divus grādus siltāks par normu.

Noturīga sniega sega izveidojusies Latgalē, lielā daļā Vidzemes un Zemgales austrumu novados. Tostarp Alūksnē sniega sega saglabājas kopš 30. novembra, tās augstums patlaban ir 15 centimetru.

Arī turpmākajās dienās valsts lielākajā daļā gaidāmi vēlam rudenim, nevis ziemai raksturīgi laikapstākļi, nedaudz vēsāks un sniegotāks laiks saglabāsies austrumos. Biežo nokrišņu dēļ paaugstināsies ūdens līmenis upēs.

Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi arī jaunais gads sāksies bez lielām izmaiņām. Pagaidām nav pazīmju, ka drīzumā varētu iestāties īsta ziema.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form