Foto: RIA Novosti/Scanpix

Trešdien Krievijas galvaspilsētā Maskavā norisinājās nacionālā atlase starptautiskajam dziesmu konkursam Eirovīzija, un krievu tauta uz šo nozīmīgo mūzikas notikumu nolēma sūtīt folkloras kolektīvu Buranovskas vecmāmiņas.

Krievijas izvēlētās skatuves mākslinieces Бурановские бабушки ir folkloras ansamblis no Udmurtijas Buranovas ciemata, un tautas tērpos uzcirtušās dāmas, kuras ir vecumā no 50 līdz 76 gadiem, dzied udmurtu valodā.

Eirovīzijas nacionālajā atlasē kolorītās vecmāmiņas uzstājās ar dziesmu Party for Everybody, kuras sākumā izmantots fragments no amerikāņu tautas balādes House of the Rising Sun, kas tika izpildīts udmurtu valodā.

Ar šo kompozīciju viņām izdevās apsteigt 24 konkurentus, starp kuriem bija arī Krievijas popmūzikas zvaigžņu Dimas Bilana un Jūlijas Volkovas duets, kas palika otrajā vietā, reperis Timati un operdīva Aida, kuri ieņēma trešo pozīciju, kā arī citi mazāk pazīstami izpildītāji.

Krievijas mūzikas eksperti jau pauduši atbalstu Buranovas kundzēm - producents Josifs Prigožins vecmāmiņas slavējis par oriģinalitāti un prognozējis, ka ar šāda veida priekšnesumu Krievijai varētu izdoties piesaistīt Eiropas uizmanību.

Video: Бурановские Бабушки - Party for Everybody

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!