Foto: F64

Pirmā naudiņa, kas nopelnīta paša spēkiem, vienmēr paliek atmiņā – gan tiem, kas jau kļuvuši par miljonāriem, gan tiem, kas dzied un staigā pa ballītēm. Tāpēc vairāki Latvijā zināmi cilvēki DELFI Izklaidei pastāstīja, kāds bijis viņu pirmais darbs, par kuru saņemts atalgojums.

Rokeris Frīdis karjeru sācis blakus 'psihenei'


Foto: F64

Vēja brāļu ordeņa prezidents Aivars Freimanis jeb un rokeris Frīdis savu pirmo darba pieredzi.guvis jau vidusskolas laikā - vasaras brīvlaikos viņš piehaltūrējis mēbeļu kombinātā, kas atradās blakus Psihoneiroloģiskajai slimnīcai Tvaika ielā.

"Mēbeļu kombinātā nostrādāju divas vasaras. Veicu dažādus palīgdarbus. Maksāja neslikti, jo pēc pirmās sezonas sev nopirku skaņu sistēmas komplektu - Nota magnetofonu, tumbas un plates. Otrajā gadā sev nopirku Jawa moci par 450 rubļiem," savā pirmajā pieredzē dalās Frīdis.

Kārļa Streipa pirmais darbs - 'makdonaldā'

Foto: F64

Populārais žurnālists un pasniedzējs Kārlis Streips savu bērnību un jaunību pavadījis ASV, tādēļ tikai loģiski, ka arī pirmā darba pieredze gūta okeāna otrā pusē.

"Mūsu ģimene dzīvoja Čikāgas priekšpilsētā. Es īsti neatceros - pirmais darbs bija rotaļlietu veikalā vai makdonaldā, taču zinu, ka abās vietās esmu strādājis vēl tad, kad mācījos vidusskolā," stāsta Streips.

Žurnālists atzīst, ka naudu nav īpaši krājis. "Es vienkārši priecājos par iespēju pašam piepelnīties," piebilst Kārlis.

Kardināls Pujats nekad nav strādājis algotu darbu

Foto: F64

Latvijas katoļu baznīcas kardināls Jānis Pujats nekad nav strādājis algotu darbu - viņš visu mūžu tikai kalpojis Dievam.

"Es algotu darbu nekad neesmu strādājis. Visu mūžu esmu bijis tikai mācītājs," neslēpj kardināls, kurš bērnībā darījis dažādus lauku darbus, piemēram, gājis ganos.

Mārtiņš Sirmais krāmējis ķieģeļus un krāsojis logus

Foto: F64

Populārais pavārs un raidījuma Sirmais. Kulta ēdieni atraktīvais vadītājs Mārtiņš Sirmais savu pirmo darbu atradis kolhozā.

"Mūsu ģimenē visi vienmēr strādājuši, tādēļ arī es vasarās darbojos kolhozā. Valmieras rajona kolhozā Ziemeļi krāmēju baltos ķieģeļus, no kuriem cēla kūtis. Bija jākrāso arī logi - zaļā krāsā. Nesen biju aizbraucis uz Ziemeļiem. Logi joprojām ir saglabājušies zaļi," stāsta Mārtiņš.

Savu pirmo nopelnīto naudu pavārs atdevis vecākiem. "Biju mazs, un tajos laikos jau tāpat nebija īsti ko pirkt," stāsta Sirmais.

Žoržs Siksna plānojis orķestru uzstāšanās grafiku

Foto: F64

Pieredzes bagātais dziedātājs Žoržs Siksna savu pirmo darbu ieguvis Jelgavā - mūziķis pēc skolas beigšanas nosūtīts strādāt uz Jelgavas Orķestru biroju.

"Tas bija septiņdesmito gadu vidū. Manos pienākumos ietilpa orķestra koncertu plānošana un uzstāšanās grafiku veidošana. Biju tāds kā organizators," stāsta dziedātājs.

Siksna precizē, ka darba alga nebija liela un tajā laikā viņa galvenie ienākumi tāpat bija no koncertiem. Orķestru birojā Siksna nostrādājis pusotru gadu.

Ieva Adamss strādājusi četros darbos vienlaicīgi

Foto: F64

Publiciste un pasniedzēja Ieva Adamss paralēli mācībām Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā strādājusi vairākās darba vietās vienlaicīgi.

"Vispirms sāku rakstīt Literatūra. Māksla. Mēs. - veidoju recenzijas par klasiskās mūzikas ierakstiem. Pēc tam klāt vēl nāca rakstīšana laikrakstā Izglītība un Kultūra.

Pēc vidusskolas, kad jau biju iestājusies konservatorijā, sāku strādāt arī Latvijas Nacionālajā operā par preses sekretāri. Tūlīt sekoja piedāvājums strādāt Puškina licejā par Latvijas mūzikas vēstures skolotāju.

Visus šos darbus darīju paralēli. Ir pat bijis laiks, kad vienlaicīgi strādāju aptuveni sešās dažādās vietās," stāsta Ieva un vēl smejot piebilst, ka viņa jau trīs savus mūžus paspējusi nostrādāt.

"Par savu pirmo algu, kura bija honorārs, es nopirku sarkanu Dior lūpu krāsu veikaliņā uz Elizabetes ielas," atmiņās dalās Adamss.

Panks Peksis slīpējis griestus un sienas

Foto: F64

Populārais Latvijas panks Peksis jeb Andris Aleksējevs savu pirmo darbu atradis būvniecībā.

"Sāku strādāt 2000. gadā. Objekts, kurā strādāju, atradās blakus Rīgas 14. vakara (maiņu) vidusskolai. Toreiz slīpēju griestus un sienas. Kad pabeidzām darbu šajā objektā, devāmies uz nākamo. Tā es sāku strādāt celtniecībā," atminas Peksis.

Stāstot par savu pirmo algu, Peksis, kā jau īsts panks, atzīst, ka nopircis ādas mēteli un jaunu zābakus.

Antra Stafecka par pirmo algu nopirkusi kleitu

Foto: F64

Jaunā dziedātāja un Okartes skatuves dalībniece Antra Stafecka (iepriekš pazīstama kā Džūda) savu pirmo darbiņu atradusi dzimtajā Ogrē laikā, kad vēl mācījās pamatskolā. Vasaras brīvlaikā mūziķe piedalījās pilsētas labiekārtošanā.

"Kad mācījos pamatskolā, vasaras brīvlaikā skolēniem piedāvāja dažādus darbiņus, kuri saistīti ar pilsētas labiekārtošanu, piemēram, jāravē puķu dobes. Atceros, ka man darbs ļoti patika, jo strādāju kopā ar saviem draugiem un vēl daudziem citiem bērniem, kas nozīmēja lielu jautrību. Mums gāja ļoti interesanti un nebija garlaicīgi," atceras dziedātāja.

"Par pirmo algu es nopirku skaistu, jaunu kleitu pirmajam septembrim," stāsta Antra un piebilst, ka naudu nemēdz tērēt niekiem.

"Protams, gadās jau arī nopirkt kādu nieciņu, kurš tā īsti nav vajadzīgs, taču kopumā pret naudu izturos atbildīgi," stāsta Stafecka.

Uzņēmējs Gerkens karjeru sācis biešu vagā

Foto: F64

Uzņēmējs, miljonārs un tirdzniecības ķēdes Gerkens un partneri līdzīpašnieks Raimonds Gerkens savu pirmo darba pieredzi ieguva kolhozā.

"Pirmais darbs, par kuru saņēmu atalgojumu, man bija skolas laikā. Vienā no Skrundas apkārtnes kolhoza lauku brigādēm retināju bietes. Atceros, cik briesmīga bija sajūta, kad mani vienu pašu aizveda un izsēdināja liela lauka vidū, lai retinu bietes. Lauks šķita milzīgs un bezgalīgs," savās atmiņās dalās Gerkens.

Par pirmo algu tagadējais miljonārs nopircis rokas pulksteni, ar kuru gadījies kāds kuriozs.

"Domāju, ka esmu nopircis brāķi. Pat vedām uz Kuldīgu pie meistariem, lai manu pulksteni salabo, taču beigās izrādījās - biju tik dumjš, ka, uzvelkot pulksteni, mēģināju to griezt uz pretējo pusi," jautri piebilst uzņēmējs.

Baiba Sipeniece pārdevusi Gerkena saldējumus

Foto: F64

Populārā TV šovu vadītāja un radio Star FM ētera personība Baiba Sipeniece-Gavare agrāk strādājusi Gerkenam piederošā saldējuma kioskā.

"Saldējuma kiosks atradās uz Merķeļa un Barona ielas stūra, ja nemaldos. Pie mums varēja iegādāties arī saldējuma tortes, kas toreiz bija liels retums. Atceros, ka mans pārinieks bija diezgan īpatnējs un interesants cilvēks, kuram nepatika sievietes un bērni.

Parasti darbs sākās agri no rīta un beidzās ap septiņiem vakarā, taču pārinieks bija izfunktierējis, ka cilvēki kaut kādā noteiktā laikā atkal nāk pirkt saldējumu, tādēļ viņš ņēma virsstundas un reizēm strādāja līdz pat vienpadsmitiem vakarā. Man nekas cits neatlika, kā vien palikt ar viņu līdz beigām, jo kiosks jāsakopj mums bija abiem kopā," savās atmiņās dalās Baiba.

"Tovasar, salīdzinot ar citiem kursa biedriem, es nopelnīju ļoti labi. Atceros, ka par sapelnīto naudu nopirku sarkanas laka kurpes. Pārējo naudu, ja tā var teikt, notrallināju. Pēc darba mani sagaidīja draugi un mēs devāmies atpūsties un jautri pavadīt laiku," DELFI Izklaidei stāsta Sipeniece.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!