Fоtо: DELFI

Ceturtdien, 16. maijā, visai Eiropai bija iespēja sekot līdzi Eirovīzijas dziesmu konkursa otrajam pusfinālam, kurā piedalījās arī mūsējie pārstāvji – grupas PeR puiši. Diemžēl, arī šogad - jau piekto reizi pēc kārtas - Latvijas pārstāvjiem nepaveicās, un konkursa finālā dziesma Here We Go neiekļuva.

Lai gan atsauksmes par priekšnesumu uzstāšanās laikā sociālajos tīklos bija diezgan pozitīvas, tomēr piepildījās bukmeikeru izteiktās prognozes, ka latviešiem jau piekto gadu pēc kārtas dziesmu konkursa fināls atkal ies secen.

Grupas PeR pārstāvis pēc konkursa savā Twitter kontā sekotājiem ziņoja, ka jūtas lepns, jo pārstāv Latviju.

"Tātad - nemelošu, sajūta tāda, ka neesmu darbu līdz galam padarījis un nekādu politiku un nevienu citu nevainošu. Ceru tik, ka jums patika, jo es jūtos lepns ar to, ka pārstāvu Latviju! Darījām visu, un finālā balsojiet par Armēniju, jo viņi ir retie, kuri nav te iedomīgi + ar cool dziesmu! Jebkurā gadījumā - MIERS! Un pēc gada atkal Eirovīzijā piedalīšos, tik kā dziesmu autors!" solīja Eilands.

To, kādēļ Latvijas pārstāvjus Eiropa kārtējo reizi nesaprata, DELFI Izklaidei  mēģināja izskaidrot vairāki Latvijā populāri un novērtēti Eirovīzijas pazinēji.

Juris Millers: Samanta Tīna būtu spējusi uzvarēt


Fоtо: DELFI

Populārais producents un menedžeris Juris Millers uzskata, ka ir bezjēdzīgi kritizēt puišus par viņu veiksmi vai neveiksmi - Latvijai valstiskā līmenī jāsaprot, ka rezultātu gūšanai ir nepieciešams atbalsts un investīcijas.

"Gan dziesma, gan mūziķi ir jāreklamē ārzemēs. Jāinvestē tā saucamās promo tūres rīkošanā. Kamēr tas nenotiks, augstus rezultātus no mūsējiem mēs nevaram gaidīt.

Jāatzīmē gan, ka uz skatuves puiši izdarīja maksimālo, uz ko viņi bija spējīgi, bet uzskatu, ka konkrētā dziesma nebija veiksmīga izvēle dalībai Eirovīzijā - šajā konkursā dziesmas ar repošanu nekad nav guvušas panākumus.

Domāju, ka divas reizes pēc kārtas atstājot Samantu Tīnu otrajā vietā nacionālajā atlasē, tauta pati ir uzkāpusi uz grābekļa, nedodot iespēju valsti pārstāvēt dziedātājai, kura jau vairākkārt spējusi uzvarēt un godam pārstāvēt Latviju starptautiskos konkursos," sarunā ar DELFI Izklaide komentē Millers.

Kārlis Streips dziesmai prognozē panākumus


Fоtо: F64

Žurnālists, pasniedzējs un ilggadējā Eirovīzijas balss Kārlis Streips uzskata, ka Latvijas neveiksmei par iemeslu bijuši vairāki faktori, taču viņam pašam PeR puišu dziesma patikusi, un Streips pieļauj domu, ka nākotnē šis skaņdarbs varētu gūt labus panākumus.

"Šogad Eirovīzijā tiešām bija vairāk liriskās dziesmas, pretēji mūsu puišu "lecošajam gabalam". Iespējams, zēni cerēja, ka ar to izcelsies, taču cerības neattaisnojās.

Uzstāties ar pirmo kārtas numuru un atklāt pasākumu ir diezgan grūti, jo skatītājiem dziesma aizmirstas.

Jāņem vērā arī tas, ka mūsu kaimiņi lietuvieši un igauņi uzstājās jau pirmajā pusfinālā, tādēļ, iespējams, šoreiz viņu balsis mums gāja secen, jo otrais pusfināls viņiem nebija aktuāls. Es tiešām ceru, ka PeR palika tikai nedaudz aiz svītras, nevis pēdējie.

Protams, pasaule neapstājas, ja neiekļūstam finālā, bet turpmāk jāņem vērā, ka mirklī, kad esam izvēlējušies savus pārstāvjus, uzreiz ir jāpiesaista vesela darbinieku grupa, kura rūpējas par šovu, horeogrāfiju un visu pārējo. Eirovīzijai ir nopietni jāgatavojas un jāstrādā pie priekšnesuma," saka Streips.

Dziedātāja Anmary vaino 'kaimiņu būšanu'


Fоtо: DELFI

Dziedātājai Anmary (attēlā), kura Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā pārstāvēja pagājušajā gadā Azerbaidžānā, PeR priekšnesums ļoti patika un tas, viņasprāt, izcēlās uz citu valstu fona.

"Puiši ir malači. Viņi bija lieliski. Es ar viņiem ļoti lepojos.

Darīju savus darbiņus un Eirovīziju skatījos fonā. Izskanot visām dziesmām, tikai dažas man bija palikušas atmiņā, tādēļ bija sajūta, ka noteikti tiksim finālā, jo PeR puiši bija atraktīvi, pozitīvi un pamanāmi.

Es nespēju izskaidrot, kas bija pie vainas. Pēc otrā pusfināla man bija muļķīga sajūta - puišu priekšnesums bija patiešām labs, dziesma lipīga un ritmiska, bet finālā neiekļuvām.Iespējams, pie vainas tiešām atkal bija kaimiņu būšana balsošanā," sarunā ar DELFI Izklaide komentē Anmary.

Guntars Račs: Kaut kas nedaudz pietrūka


Fоtо: DELFI

Latviešu mūziķis, producents un dziesmu vārdu autors Guntars Račs  par mūsējo uzstāšanos Eirovīzijā nekaunas - puiši izdarīja maksimālo, taču acīmredzot Eiropai ar to nepietika.

"Pazīstot PeR , esmu pārliecināts, ka puiši izdarīja visu maksimāli labi, mums nav par ko kaunēties.

Protams, mums tomēr pašiem jācenšas savējos novērtēt objektīvi. Jā, bija atraktīva dziesma un šovs, bet kaut kas tomēr nedaudz pietrūka. Tautai vairāk jāizvērtē, ko uz šo konkursu sūtīt.

Vēlos uzsvērt, ka dzīve ar to nebeidzas, ja mūziķis neiekļūst Eirovīzijas finālā. Dalība šajā konkursā tik un tā ir pieredze un solis uz priekšu. PeR nostartēja godam un nav ko viņiem pārmest," sarunā ar LTV Nakts ziņām savu komentāru sniedza Račs.

LieneCandy neveiksmēs vaino mārketinga trūkumu


Fоtо: DELFI

Populārā pašmāju deju mūzikas izpildītāja LieneCandy (attēlā), kura uz lielās Eirovīzijas skatuves kāpa 2008. gadā apvienības Pirates of The Sea sastāvā, puišu priekšnesumu vērtē ļoti pozitīvi. Priekšnesums esot bijusi atraktīvs un saistošs. Kā lielāko klupšanas akmeni latviešiem Eirovīzijā viņa min pasīvo mārketingu.

"Otrajā pusfinālā labi, ja kādas divas dziesmas man likās saistošas. PeR puiši bija lieliski, un viņi visu izdarīja godam.

Tajā, ka Latvijas pārstāvji jau piekto gadu pēc kārtas neizkļūst no pusfināla, lielākoties vainojams mārketings, ar kuru neprotam strādāt.Latvijas pārstāvjiem ir pārāk maz reklāmas un promocijas.

Mārketings minimāli ir vērsts uz āru. Mūsējos vajadzētu vairāk reklamēt un popularizēt, lai tiek gūti jauni atbalstītāji un fani," savu komentāru sniedz dziedātāja.

Ja ne Eiropu, tad sociālos tīklus izdodas 'uzspridzināt'


Fоtо: DELFI

PeR priekšnesuma laikā un uzreiz pēc otrā pusfināla, sociālajos tīklos notika īsts sprādziens. Cilvēki komentēja priekšnesumu, pauda neizpratni par rezultātiem un novēlēja puišiem neskumt.

Vairāki Latvijas šovbiznesa pārstāvji pauda atbalstu grupai PeR, sociālajos tīklos publicējot uzmundrinošus tekstus un novēlējumus.

"Ralfiņ, bez stresa!!! Mēs ar jums. Lai plūktu augļus pēc Eirovīzijas, nav jātiek finālā/jāuzvar! Jums viss labākais BŪS TAGAD!" uzreiz pēc pusfināla savā Twitter profilā rakstīja Lauris Reiniks.

"Jūs bijāt reāli cool! Lepns un prieks! par tām balsīm, lai vells nospļaujas..." puišus uzmundrināja mūziķis Rolands Ūdris.

Ralfu un Edmundu uzmundrināja arī dziedātāja Aija Andrejeva, saucot puišu par malačiem, bet skatuves dīva Linda Leen uzskata, ka galvenais ir jaunās auditorijas, kuras mūziķiem sniedz dalība šādā konkursā, un ir pret to, ka konkursā vajadzētu paņemt pauzi.

"Un, pat ja paliksim ārpus fināla vēl piecus gadus - jupis ar to, mūsu māksliniekiem ir jaunas auditorijas!" savā Twitter profilā vīteroja Linda.

Savukārt jaunais mūziķis Mārtiņš Ruskis savā komentārā par Eirovīziju bija lakonisks - "Īss rezumē - tikai džeks bez balss, bez ģenitālijām un vēl, alkohols ir par brīvu!"

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !