Foto: DELFI

Ceturtdien, 8. maijā, gatavojoties tradicionālajām vieglatlētikas sacensībām Rīgas kausi, Daugavas stadionā bija pulcējušies vairāki sabiedrībā zināmi aktīvā dzīvesveida cienītāji, lai kopā ar profesionāliem vieglatlētiem iemēģinātu roku dažādās sev neierastās sporta disciplīnās.

Atraktīvajā pasākumā Latvijas labākie vieglatlēti atklātā treniņā palīdzēja apgūt savu sporta disciplīnu pamatus tādām radošām personībām kā dziedātājai Samantai Tīnai, TV dīvai Janai Duļevskai (attēlā), radio personībai Egonam Reiteram, mūziķim Andrim Kivičam, aktierim Dainim Grūbem un sporta komentētājam Edgaram Buļam.

Dalībnieki kopīgi iesildījās valstsvienības vecākā trenera Edvīna Krūma vadībā, bet pēc tam slavenības individuāli apguva izvēlētās disciplīnas pamatus kopā ar kādu no Latvijas labākajiem atlētiem.

Eiropas bronzas godalgas ieguvējs lodes grūdējs Māris Urtāns palīdzēja apgūt lodes grūšanas pamatus TV dīvai Janai Duļevskai. Kopīgi aizvadītajā treniņā Jana bija tik centīga audzēkne, ka Māris TV dīvai paspēja ierādīt vairākus lodes grūšanas veidus - no vietas, ar lēcienu un pat ar griezienu.

Daugavas stadiona tālākajā sektora Latvijas rekordists šķēpa mešanā Vadims Vasiļevskis ierādīja šķēpa mešanas vingrinājumus dziedātājai Samantai Tīnai, kura, kā izrādījās, iepriekš jau bija metusi šķēpu un šīs prasmes dziedātāja arī lieliski demonstrēja. 

Šķēpmešanas sektorā darbojās arī Sinta Ozoliņa-Kovala un aktieris Dainis Grūbe, kurš šķēpu rokās turēja pirmo reizi dzīvē, taču treniņa gaitā kļuva redzams, ka Dainim ir dotības šajā vieglatlētikas mešanas disciplīnā.

Stadiona skrejceļā Latvijas valstsvienības galvenā trenera Edvīna Krūma vadībā sporta komentētājs Edgars Buļs apguva sprinta pamatus. Savukārt tāllēkšanas sektorā darbojās Elvijs Misāns ar mūziķi Andri Kiviču un Lauma Grīva ar radio dīdžeju Egonu Reiteru. Treniņa gaita šeit pakāpeniski izvērtās spraigā sacensībā par tālāko lēcienu, izraisot apkārtējo aplausus un ovācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!