Foto: Kadrs no video

Pamatīgu šūpošanos Latvijas dabas mīļu draugos radījis populārais pavārs Mārtiņš Rītiņš - Rīgas šikākā restorāna Vincents Twitter kontā parādījies foto, kurā pavārs pozē ar divām beigtām vārnām.

Lai gan vārnu ēšanai Latvijā ir senas tradīcijas, restorāna publiskotais foto, kuru savā Twitter profilā ievietojusi arī rakstniece, publiciste un liela putnu mīļotāja Dace Rukšāne, ātri kļuvis par nacionāla mēroga sensāciju.

Diskusijā par to, cik nepieņemami ir maltītes gatavošanai izmantot šos putnus, iesaistījušies daudzi. Starp viņiem ir arī teātra kritiķe Silvija Radzobe, kurai tas šķiet "NE-NOR-MĀ-LI!".

Kamēr daļa putnu draugu pārmet restorānam vārnu nogalināšanu, daudzi norādījuši arī uz risku, ka vārnu, kas uzskatāmas par "miskastniekiem", ēšana var nopietni apdraudēt cilvēka veselību. 

Restorāna pārstāvji gan satrauktos prātus mierinājuši, ka Vincenta ēdienkartē vārnas nav iekļautas. "Mēs izzinām, pētam, eksperimentējam. Mūsu vārnas ir pārbaudītas. Būs arī TV raidījums," skaidro restorāna pārstāvji. 


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!