Foto: Publicitātes foto

Nācija jau aiztur elpu seriāla UgunsGrēks jaunās sezonas gaidās, kurā bez dažādām citām intrigām tiek solīta arī negaidīta grūtniecība. Tomēr ir pāragri cerēt uz to, ka 14. sezonā seriāla skatītājus sagaida miera un mīlestības pilni bērniņa gaidīšanas svētki – ja atskatās pagātnē, reti kura seriālā ienākušā bērniņa liktenis ir bijis viegls.

UgunsGrēka varoņu bērni auguši nepilnās un problēmu pilnās ģimenēs vai vispār bez vecākiem, un bērnu nolaupīšana seriālā diemžēl ir ikdiena.

Bērnunami un mātes alkoholiķes


Foto: Publicitātes foto

Uzticīgākie skatītāji jau būs pamanījuši, ka vismaz trešā daļa seriāla varoņu nāk no bērnu nama vai kāda internāta. Taču tas reti kad nozīmē to, ka bērniem tiešām nav mammas - māmiņas parasti uzpeld, kad bērni jau sasnieguši pusaudžu vecumu, un - kas īpaši zīmīgi - īsu laiku pēc tam, kad tie pirmo reizi spēruši kāju Pētersonu viesnīcā.

Šādi jau gadījās Antas Aizupes atveidotajai Signei, kuras māte alkoholiķe satika viņu tieši Pētersonu viesnīcā, savukārt jaunajā sezonā skatītājus sagaida vēl viena grādīgās dziras cienītājas atgriešanās pie pamestās meitas - Marijas Linartes atveidotās Kristas.

No alkoholiķu ģimenes bērnudārzā nokļuvusi arī Madaras Melnes atveidotā rijīgā Luīze, taču viņas mamma gan ekrānā neparādījās.

Neskaidrības tēvu jautājumā


Foto: Publicitātes foto

Jautājumu "Kurš ir īstais tēvs?" savu aktuālo tēmu lokā ietvēris ikviens sevi cienošs seriāls. Protams, arī UgunsGrēka veidotāji iet līdzi laikam, un DNS analīzes seriālā jau veiktas vairākkārt.

Salīdzinoši nesen seriāla veidotāji koncentrējās uz jucekli Ziemeļu ģimenē, kad Jūlijas Ļahas atveidotā jaunā sieviņa Santa mēģināja ieskaidrot savam sirmajam vīram Jānim Ziemelim, ko iemiesoja Voldemārs Šoriņš, ka abu kopīgi audzinātais puisēns tomēr nav Ziemeļa bioloģiskais dēls. Sievieti it kā izvarojis cits vīrietis, un izvarošanas rezultātā radies bērniņš.

Ja šis gadījums skatītājiem vēl ir spilgtā atmiņā, daudzi varētu būt aizmirsuši, ka arī par pēdējo sezonu galvenās varones, Ingas Tropas atveidotās Ieviņas, bioloģisko tēvu savulaik bija neskaidrības. Tas varēja būt gan Mārtiņa Freimaņa atveidotais Edgars, gan Ģirta Ķestera Leons.

Nav kutelīgas situācijas, kuru UgusnGrēka veidotāji nespētu atrisināt, un arī šajā gadījumā tika rasts radošs risinājums. Pie Ieviņas tēva goda tika Leons, taču arī Edgars nepalika bešā - viņa tēvs kļuva par Ieviņas vectēvu, un šo lomu viņš godam turpina pildīt arī šobrīd.

Surogātmātes un citi īpatnēji gājieni


Foto: Publicitātes foto

Tā kā UgunsGrēks ir gana moderns seriāls, tajā jau izspēlēta gan surogātmātes tēma, gan vecā labā mānīšanās ar grūtniecību.

Uzticīgākie skatītāji atcerēsies Zanes Daudziņas atveidotās Helēnas mēģinājumus tikt pie bērna, nesabojājot figūru. Tika iesaistīta surogātmāte, kura, kā jau tas notiek seriālos, kļuva par potenciālā tēva mīļāko, bet Helēnas kroņa numurs bija izlikšanās par grūtnieci, piesienot sev milzu vēderu. Īpatnējā kārtā Helēnas vīrs šo triku pamanīja tikai teju pašu dzemdību priekšvakarā.

Bērna ieņemšanas tēma tika plaši apspēlēta arī Fēliksa un viņa mīļotās Rusaločkas jeb Jekatarinas Frolovas ģimenē. Pārīša daudzie mēģinājumi tikt pie bērna beidzās neveiksmīgi - kamēr Rusaločka ārstēja neauglību pie kādas vārdotājas, Fēlikss jau vārtījās pa gultu ar citu.

Nolaupīti un nogrieztām ausīm


Foto: Publicitātes foto

Nevajadzētu īpaši brīnīties par to, ka pastāv daļa skatītāju, kuriem mīlestība pret UgusnGrēku iet roku rokā ar paniskām bailēm par paša bērnu drošību. Tam ir vienkāršs izskaidrojums - bērnu laupīšanas tēma šajā seriālā apspēlēta jau tik bieži, ka uzticīgajam skatītājam neviļus tā varētu sākt izskatīties pēc ikdienišķas parādības.

Skatītāji atcerēsies, kā Annas Šteinas atveidotā ļaundare Kitija savulaik nolaupīja Ieviņu. Taču īstās šausmas vēl pavisam nesen uz ekrāna risinājās, kad tika nolaupīta Jagudinu atvase Aņa. Toreiz seriāla veidotāji gāja uz visu banku - meitenīte tika sazāļota, bet viņas vecākiem tika piegādāta nogriezta auss. Viss gan beidzās labi, ja neskaita to, ka mazajai Aņai nācās pēc tam ārstēties psihiatriskajā klīnikā.

Bērnu zādzības ēna gulstas arī pār seriāla galvenajiem tēliem - Ģirta Ķestera atveidotajiem Leonu un Fēliksu. Iespējams, skatītāji jau aizmirsuši, ka sākumā seriālā bija tikai Leons, bet Fēlikss parādījās vēlāk.

Tas izskaidrojams ar faktu, ka viens no Timmermaņu ģimenes bērniem - Fēlikss - nozagts jau dzemdību namā un aizvests uz Krieviju. Tikai pieauguša vīrieša vecumā viņš uzzinājis savu stāstu un devies pazudušā brāļa meklējumos.

Pārmērīgas lutināšanas sabojāti


Foto: Publicitātes foto

Ja lielākajai daļai UgunsGrēka bērnu nav paveicies, jo tie auguši bez vecākiem, otrai pusei nav paveicies tieši pretējā iemesla dēļ - viņus psiholoģiski traumējusi vecāku audzināšana.

Spilgts piemērs ir Felzenbaheru dvīņi Džonatans un Daniels, kurus atveido Dmitrijs un Vladislavs Hapilovi. Puišu vienīgās kaislības ir alkohols, ballītes un tēva naudas tērēšana. Dvīņi regulāri saķeras ar policiju un skatītājiem tiek pasniegts kā biedējošs piemērs tam, ko bērnam var nodarīt pārmērīga lutināšana.

Vēl šaušalīgāks piemērs bija pagājušās sezonas galvenā varone Sofija, ko atveidoja Elīna Dzelme. Jaunās sieviete savas godkārīgās mātes pārmērīgo iegribu dēļ bija ne zaudējusi bērnību, bet arī sabojājusi nervus. Jaunās sievietes dzīvi beidza šāviens, un, kas baisākais, viena no galvenajām aizdomās turamajām ir tieši viņas pašas māte.

Tēvu gādībā atstāti zīdaiņi


Foto: Publicitātes foto

Kamēr Latvijas sabiedrībā allaž tiek uzsvērta vientuļo māmiņu problēma, UgunsGrēks goda vietā ceļ vientuļos tētukus. Meitas vieni audzina Jakova Rafalsona atveidotais Vadims Felzenbahers un tas pats leģendārais Leons.

Šo kungu gadījumā runa ir par meiteņu māmiņu nāvi, taču sievas nāve nav vienīgais iemesls, kas UgunsGrēku piepildījis vientuļiem tēviem.

Vairākas seriāla jaunās mammas atstājušas savus bērnus tēvu audzināšanā, lai dotos līdzi jauniem mīļākajiem. Ja Helēna pēc trīsarpus gadiem Turcijā tomēr saņēmās un atgriezās pie meitas, kura bija palikusi tēva audzināšanā, Signe vieglu sirdi atstāja nupat aknu transplantāciju pārcietušu bēbīti savam vīram, lai pati trauktos līdzi jaunajam brūtgānam. Sieviete tā arī nav atgriezusies.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!