Foto: Publicitātes foto

Februāra sākumā pie LTV1 skatītājiem atgriezīsies skatītāju iemīļotais kulinārijas šovs Īstās latvju saimnieces, kurā spēkiem mērosies septiņas zinošas un prasmīgas latviešu dāmas no dažādām Latvijas malām.

Kā ziņo šova veidotāji, arī šajā sezonā tiks degustēti gardi saimnieču gatavoti ēdieni, novērtēta viņu viesmīlība un būs dzirdami sirsnīgi un patiesi stāsti par kārtīgu latvju saimnieču ikdienu.

Raidījuma varonēm būs jāvērtē nama mātes pasniegtais ēdiens un galda klājums. Par katru ēdienu viešņām būs jāieliek atzīme vairākās pozīcijās: gan par ēdiena garšas īpašībām, gan noformējumu, gan izmantotajiem produktiem un pat piedāvātajiem dzērieniem.

Pēc septiņām vakariņām uzvarēs tā saimniece, kura par savām viesībām būs ieguvusi vislielāko punktu skaitu - uzvarētāja iegūs ne tikai labākās namamātes titulu, bet arī 1000 eiro naudas balvu.

Aiva Daukša

Foto: Publicitātes foto
Pirmajā raidījumā viesosimies pie Talsu novada Lībagu pagasta Jāņkalnu saimnieces Aivas Daukšas, kura sevi sauc par pirts lietu speciālisti, pirtnieci un zinātnieci. Saimnieces galvenā nodarbošanās ir lauku tūrisms, kurā iekļauta folkloras taka, latvisko tradīciju izzināšana, seno gadskārtu svētki, kristības un kāzu rituāli.

Taču Aiva iet arī valsts darbā un aprūpē bērnus ar smagiem fiziskās un garīgās attīstības traucējumiem Valsts sociālās aprūpes centra Kurzeme filiālē Veģi.

Lolita Duge

Foto: Publicitātes foto
Tālāk ceļš aizvedīs pie Jelgavas novada Vilces pagasta Terēnu saimnieces Lolitas Duges. Viņa ikdienā nodarbojas ar savu vaļasprieku - Piparmētru namiņu. Lolita audzē piparmētras. Saimnieces dārzā ir ap 20 šķirņu, un no tām top tējas, medus, cepumi, liķieri un citi produkti.

Mairita Trēgere

Foto: Publicitātes foto
Nākamā saimniece, kura savās mājās Slampē uzņems saimnieces un arī skatītājus, ir Mairita Trēgere. Viņu var dēvēt par "kāpostu karalieni", jo Mairita kopā ar vīru saimnieko lielā kāpostu audzēšanas saimniecībā.

Skaidrīte Nagliņa

Foto: Publicitātes foto
Pēc tam dosimies uz Kurzemi pie netālu no Alsungas centra esošās Zeiju saimnieces un suitu tradīciju kopējas Skaidrītes Nagliņas. Viņa gatavo suitu ēdienus arī Alsungas krogā, kur brauc tūristi, un cep īsto skābmaizi jeb saldskābmaizi.

Vija Kudiņa

Foto: Publicitātes foto
Nākamā saimniece, kuras viesmīlību un gatavotos ēdienu novērtēsim, būs Vija Kudiņa. Viņa ir Aglonas Maizes muzeja idejas autore un īstenotāja. Tagad Preiļu rajona Aglonā vada savu uzņēmumu ar maizes ceptuvi un veikaliem. Vija prot gatavot senos latgaļu ēdienus: krupnīku, veistekni, gruci un citus.

Aina Barsukova

Foto: Publicitātes foto
No Aglonas dosimies uz Kārsavas novadu, kur Malnavas pagasta Dzīlēs saimnieko Aina Barsukova. Viņa savā pagalmā, kas ieguvis arī sakoptākās sētas titulu, rīko amatnieku tirdziņus, cep maizi un kūkas, kā arī sestdienās sākusi rīkot brančus, kas tūristiem ļoti patīkot, bet vietējie vērojot ar aizdomām.

Zanda Žentiņa

Foto: Publicitātes foto
Īstās latvju saimnieces pēdējā raidījumā savu viesmīlību un gatavošanas prasmes rādīs Valmieras pusē saimniekojošā Zanda Žentiņa. Viņa ir ļoti latviska un tai pat laikā mūsdienīga saimniece, kura kopā ar vīru saimnieko piemājas saimniecībā Vīnkalni.

Viņas vīrs nodarbojas ar pūra lāžu, skapju, kumožu atjaunošanu, bet pati Zanda uzņem tūristus un saimnieko pa māju. Interesanti, ka Vīnkalnos pašu rokām mūrētā malkas krāsnī gatavo picas pēc senām neapoliešu receptēm.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!