Foto: Vida Press
Sabiedrībā iesakņojies uzskats, ka "normālais" vecums, kad sievietei būtu jālaiž pasaulē pēcnācēji, ir līdz 30 gadiem. Tiesa, pēdējā laikā novērojama tendence, ka priekšroka tiek dota karjerai un bērnu radīšana tiek atlikta uz nedaudz vēlāku laiku.

Netrūkst sieviešu, kuras veido veiksmīgu karjeru un lauž stereotipu, ka mazuļu dzemdēšanai piemērotākais laiks ir līdz 30 gadu vecuma sasniegšanai.

Pēc 40 gadu sasniegšanas bērnus dzemdējušas daudzas slavenas un veiksmīgas sievietes – dziedātājas Madonna un Gvena Stefani, aktrises Salma Haijeka, Kima Beisingere, Brūka Šīldsa, Nikola Kidmena, pašmāju biznesa dāma Binnija Ārberga un citas.

Savukārt dažas apliecinājušas, ka arī šis vēl nav reproduktīvā vecuma slieksnis. "Delfi Izklaide" piedāvā nelielu apkopojumu ar slavenām un veiksmīgām sievietēm, kuras dzemdējušas pēc 45 gadu vecuma.

Dženeta Džeksone – 49 gadu vecumā gaida pirmdzimto

Foto: AP/Scanpix

Maija sākumā plašsaziņas līdzekļus pāršalca vēsts, ka 49 gadu vecumā savu pirmo bērnu gaida amerikāņu popmūzikas zvaigzne, leģendārā popa karaļa Maikla Džeksona māsa Dženeta (attēlā).

Runas par Džeksones grūtniecību uzvirmoja aprīlī – dziedātāja pārsteidza fanus, apturot globālu turneju un paziņojot, ka viņa un dzīvesbiedrs Visams al Mana plāno ģimeni.

Lai gan mūziķe oficiālu komentāru pagaidām nav sniegusi, kāds nenosaukts ziņu avots tabloīdiem apstiprinājis, ka viņa ir otrajā grūtniecības trimestrī un kādu laiku apmeklējusi apaugļošanas speciālistu. Džeksonei 16. maijā apritēja 50 gadi.

Halle Berija – 47 gadu vecumā laiž pasaulē otro bērnu

Foto: Vida Press
Aktrise Halle Berija (attēlā) ir divu bērnu māte. Viņas pirmā atvase pasaulē nāca 2008. gadā – tolaik sieviete bija 41 gadu veca.

Berijas pirmdzimtās meitas Nālas Arielas tēvs ir modelis Gabriels Obrī. Savukārt 2013. gada jūlijā aktrise mija gredzenus ar franču aktieri Olivjē Martinesu.

Tā paša gada oktobrī pasaulē nāca pāra pirmais kopīgais un Berijas otrais bērns – dēliņš. Aktrise tobrīd bija 47 gadus veca.

Tiesa, jāatzīmē, ka Berijas un Olivjē laulība neizturēja laika pārbaudi – pērn divus gadus ilgusī savienība tika šķirta.

Sjūzena Sarandona – 45 gadu vecumā dzemdē dēlu

Foto: Reuters/Scanpix
Aktrise Sjūzena Sarandona (attēlā) savu pirmo bērnu, meitu Evu Amurri, kura nāca pasaulē attiecībās ar režisoru Franko Amurri, dzemdēja 39 gadu vecumā. Vēlāk viņa kļuva par māti arī diviem dēliem.

Attiecībās ar aktieri Timu Robinsu Sjūzenai piedzima divi dēli – Džeks Henrijs un Mailzs. Kad nāca pasaulē dēli, Sarandona bija attiecīgi 42 un 45 gadus veca.

Attiecības ar Robinsu ilga 21 gadu, tomēr pāris šobrīd ir šķīries. Jāatzīmē, ka 4. oktobrī Sarandonai gaidāma apaļa jubileja – viņai apritēs 70 gadi.

Kellija Prestona – 48 gadu vecumā dāvā dzīvību trešajai atvasei

Foto: AFP/Scanpix
2010. gadā pasaulē nāca aktiera Džona Travoltas un viņa sievas Kellijas Prestonas kopīgais dēls Bendžamins. Aptuveni mēnesi pirms dzemdībām māmiņa nosvinēja 48 gadu jubileju.

Bendžaminam rudenī apritēs seši gadiņi. Viņš ir pāra trešais bērns – ģimenē jau aug pusaudze Ella.

Savukārt Travoltas un Prestonas pirmdzimtais dēls Džets bija vien 16 gadus vecs, kad viņš 2009. gada sākumā Bahamu salās pēc epilepsijas lēkmes nomira. Mazais Bendžamins piedzima gadu vēlāk.

Džīna Deivisa – 48 gadu vecumā piedzimst dvīņu puikas

Foto: AP/Scanpix

Populārā amerikāņu aktrise Džīna Deivisa (attēlā) bez bērniem nodzīvoja trīs laulības. Taču ceturtā savienība vainagojās ar trīs burvīgām atvasītēm.

2001. gadā Deivisa apprecējās ar irāņu izcelsmes plastisko ķirurgu Rezu Džarahi. Gadu vēlāk pasaulē nāca pāra pirmā meita. Aktrise tobrīd bija 46 gadus veca.

Savukārt 48 gadu vecumā Devisa dzemdēja dvīņu puikas. 21. janvārī aktrise nosvinēja sešdesmito jubileju.

Ilze Liepa – 46 gadu vecumā pirmdzimtā meita

Foto: RIA Novosti/Scanpix
2010. gadā 46 gadu vecumā savu pirmo meitu pasaulē laida viena no populārākajām Krievijas balerīnām un pazīstamā latviešu dejotāja Māra Liepas meita Ilze Liepa (attēlā).

Meitenītes, kurai tika dots vārds Nadežda, tēvs ir uzņēmējs Vladislavs Pauluss. Liepa ar viņu bija precējusies no 2009. līdz 2013. gadam. Šobrīd laulība ir šķirta.

Toreiz medijiem tika izplatīts oficiāls paziņojums, ka meitiņa nākusi pasaulē bez sarežģījumiem un jaunā māmiņa jūtas tik labi, ka drīz pēc dzemdībām gatavojās atgriezties uz skatuves izrādē "Pīķa dāma".

Hollija Hantere – 47 gadu vecumā piesakās dvīnīši

Foto: Vida Press
Amerikāņu aktrise un producente Hollija Hantere ir māte dvīņiem Klodam un Presam. Kad puisēni nāca pasaulē, viņa bija 47 gadus veca.

Hanteres vienīgā laulība bijusi ar poļu kinooperatoru Janušu Kaminski, taču sešus gadus ilgajā kopdzīvē pāris pie bērniem tā arī netika.

Vēlāk Hantere uzsāka attiecības ar aktieri Gordonu Makdonaldu, un 2006. gadā viņa laida pasaulē dvīņus. Divus mēnešus pēc bērnu piedzimšanas aktrise atzīmēja 48 gadu jubileju.

Beverlija D'Andželo – 49 gadu vecumā Alam Pačino dāvā dvīņus

Foto: Vida Press
2001. gadā pasaulē nāca aktieru Beverlijas D'Andželo un Ala Pačino kopīgie bērni – dvīņi Olīvija Rouza un Antons Džeimss. Jaunā māmiņa tobrīd bija 49 gadus veca.

Šobrīd 64 gadus vecā aktrise bijusi precējusies vienu reizi – ar itāļu aristokrātu Lorenco Salviati, kurš ir Lorenco Mediči dzimtas tiešs pēcnācējs.

Pēc 14 gadu kopdzīves laulība izjuka. No 1996. līdz 2003. gadam Beverlija bija kopā ar slaveno aktieri Pačino un dāvāja viņam dvīņus.

Mērija Stjuarte Mastersone – 45 gadu vecumā dzemdē ceturto bērnu

Foto: Vida Press
Amerikāņu aktrise Mērija Stjuarte Mastersone (attēlā) ir četru bērnu māte. Pirmo pēcnācēju viņa dzemdēja 43 gadu vecumā.

Pēc divām šķirtām laulībām Mastersone 2006. gadā apprecējās ar amerikāņu aktieri Džeremiju Deividsonu. Trīs gadus vēlāk piedzima pāra kopīgais dēliņš.

Savukārt 2011. gadā pasaulē nāca pāra kopīgie dvīņi, bet 2012. gada oktobrī aktrise dzīvību dāvāja sava un vīra ceturtajai atvasei. Mastersone tobrīd bija 45 gadus veca.

Helēna Fīldinga – 46 un 48 gadu vecumā piedzimst dēls un meita

Foto: Vida Press
Pēc 45 gadu vecuma bērnus dzemdējusi arī angļu rakstniece Helēna Fīldinga (attēlā), kura ir autore populārajam stāstam par ar savu svaru neapmierināto un mīlas likstu nomocīto žurnālisti Bridžitu Džounsu.

Fīldinga 46 un 48 gadu vecumā pasaulē laida dēlu un meitu. Bērni dzimuši civillaulībā ar amerikāņu rakstnieku Kevinu Karrenu. Pāris pirms vairākiem gadiem izšķīrās.

Atgriežoties pie fakta, ka Fīldinga ir autore populārajai sāgai par Bridžitu Džounsu, jāatzīmē, ka jaunākajā filmā, kas balstīta uz stāsta motīviem, galvenā varone arī beidzot tiks pie ilgi gaidītā bērniņa.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!