Foto: Vida Press

Svētdien, 25. decembrī, 53 gadu vecumā aizsaulē devās pasaulslavenais dziedātājs Džordžs Maikls (attēlā). Policija paziņoja, ka viņa nāvē nav konstatētas vardarbības pazīmes, savukārt britu tabloīdi aktīvi vētī mūziķa pāragrās nāves apstākļus, kā arī to, kas noticis viņa mūža nogalē.

Dziedātāju mirušu atradis viņa mīļotais vīrietis

Foto: Vida Press

Raidsabiedrība "BBC" vēstīja, ka svētdien Maikla mājās Oksfordšīrā ieradusies neatliekamās medicīniskās palīdzības ekipāža. Mūziķa menedžeris Maikls Lipmans paziņoja, ka apstājusies dziedātāja sirds.

Tapis zināms, ka dziedātāja līķi uzgājis viņa draugs un mīļotais vīrietis, slavenību frizieris Fadi Favazs (abi attēlā).

Pirmdien, 26. decembrī, viņš vietnē "Twitter" publicēja skumju vēsti. "Tie ir Ziemassvētki, kurus nekad neaizmirsīšu, kad pirmā lieta, ko no rīta esi atklājis – savu partneri mirušu gultā. Es vienmēr pēc tevis ilgošos," vēstījis Favazs.

Britu mediji vēsta, ka Maikls ar Favazu sācis satikties pirms aptuveni pieciem gadiem. Lai gan abi necentās slēpt savas attiecības, preses fotogrāfiem nācās ļoti nopūlēties, lai vīriešus iemūžinātu kopā.

"Mēs bijām ieplānojuši doties Ziemassvētku pusdienās. Es aizgāju viņu pamodināt, bet viņš jau bija aizgājis – viņš mierīgi gulēja gultā. Mēs pagaidām nezinām, kas notika.

Pēdējā laikā bija daudz sarežģījumu, bet Džordžs ļoti gaidīja Ziemassvētkus. Arī es gaidīju.

Tagad viss ir sagrauts. Es gribu, lai cilvēki viņu atceras tādu, kāds viņš bija – viņš bija skaista personība," Fadi Favazs sniedzis savu komentāru izdevumam "The Daily Telegraph".

Sirdsēsti, depresija un atkarības

Foto: Vida Press

Jāatzīmē, ka publisku līdzjūtību paudis arī amerikānis Kenijs Goss, ar kuru Maiklam (abi attēlā) bija romantiskas attiecības, pirms viņš sāka satikties ar Favazu. Abi bija kopā 13 gadus, bet šī savienība pajuka 2009. gadā. Mediji Gosu dēvē par "Maikla lielo dzīves mīlestību".

"Mana sirds ir salauzta. Viņš bija liela manas dzīves daļa, un es viņu ļoti, ļoti mīlēju. Viņš bija neizsakāmi laipns un devīgs vīrs.

Skaistās atmiņas un mūzika, ko viņš deva pasaulei, vienmēr būs svarīga manas un to cilvēku, kas viņu mīlēja un apbrīnoja, dzīves sastāvdaļa," izdevums "E! News" citējis Keniju Gosu.

Kā vēsta britu laikraksti, Maikla dzīvē pēc šķiršanās no Gosa iestājies melnais periods – viņš sācis lietot heroīnu un alkoholu un slīdzis depresijā. Mūziķis nekad tā pa īstam neesot spējis tikt pāri šķiršanās sāpēm.

Savukārt aizvadītajā gadā mediju rīcībā nonāca informācija, ka laika periodā no 2014. līdz 2015. gadam dziedātājs slepus ārstējies kādā rehabilitācijas klīnikā Šveicē. Tiesa, Maikla pārstāvji apgalvoja, ka viņš nevis devies uz rehabilitācijas centru, bet gan "apceļo Eiropu un ietur radošo pauzi".

"The Sun" šonedēļ vēsta, ka Maikls un Goss pēdējā laikā atkal esot satuvinājušies un visai bieži tikušies. Viņa dzīve esot pamazām sākusi nokārtoties un parādījies cerību stariņš.

Savukārt Maikla preses pārstāvis atteicies sniegt jebkādus komentārus par mūziķa privāto dzīvi.

Visu nelaimju cēlonis – heroīns

Foto: EPA/LETA

Pēc šķiršanās no Gosa medijos ar apskaužamu regularitāti parādījās ziņas, ka Maikls esot kļuvis atkarīgs no apreibinošajām vielām, un tikai likumsakarīgi, ka tabloīdos uzvirmojusi versija, ka tieši narkotikas vainojamas slavenā mūziķa nāvē.

Tuvs dziedātāja draugs, kurš, protams, vēlējies palikt anonīms, drīz pēc viņa nāves izdevumam "The Daily Telegraph" atklājis, ka Maikls esot bijis atkarīgs no heroīna un tā pārdozēšanas dēļ pēdējos gados pat nonācis slimnīcā.

"Viņš pāris reizes ir nonācis slimnīcā. Viņš lietoja heroīnu. Es pat nedaudz brīnos, ka viņš tik ilgi izdzīvoja," sacījis anonīms avots.

Arī daudzu britu slavenību reklāmas aģents Gerijs Farovs izdevumam "The Sun" netieši apstiprinājis, ka Maikls esot cīnījies ar atkarībām.

"Man vienmēr likās, ka Džordžs ir pārāk gaišs cilvēks, lai aizrautos ar nelegālām substancēm. Bet tiklīdz šī sērga tevi skar, ir ļoti grūti ar to cīnīties," sacījis reklāmas aģents.

Savukārt tabloīds "The Mirror", atsaucoties uz anonīmiem avotiem, steidz vēstīt, ka Maikls pirms pāris nedēļām esot meties vētrainā uzdzīvē un sarīkojis vairākas trakulīgas ballītes.

Liekais svars un zems pašvērtējums

Foto: Vida Press

Tāpat neskaitāmi "labdari" tabloīdiem stāstījuši, ka Maikls (attēlā) pēdējā laikā esot izmainījies līdz nepazīšanai – viņš kļuvis ievērojami apaļīgāks un viņa vaigu svešāku darījušas brilles.

"Viņš pēdējos gados ir ļoti izmainījies. Kļuva daudz lielāks un valkāja brilles. Viņš bija kļuvis ļoti nedrošs un kūtrs. Viņš vienkārši vairs neizskatījās pēc Džordža Maikla. Tas ir ļoti skumji," "The Daily Telegraph" sacījis kāds dziedātāja kaimiņš.

Kā stāstījuši vietējie, pēdējā laikā Maikls reti esot iznācis no mājas un ļoti vairījies no uzmanības. Savu namu viņš pametis tikai tāpēc, lai nopirktu papīru cigarešu uztīšanai. Savukārt ar saviem faniem dziedātājs pēdējos gados lielākoties komunicējis ar sociālo tīklu starpniecību.

Tāpat anonīmi avoti medijiem stāstījuši, ka Maikls esot kaunējies par savu izskatu un slēpies, jo nav vēlējies, lai cilvēki redz, kā viņš ir nolaidies.

"Džordžs vienmēr bijis perfekcionists, bet viņš bija pilnībā zaudējis pārliecību par sevi," "The Daily Mail" stāstījis informators, kurš arī piebildis, ka Maikls esot bijis ļoti norūpējies par savu izskatu un lieko svaru, un tādēļ viņš slīdzis depresījā.

Tāpat dziedātājs esot ļoti pārdzīvojis par rētām uz viņa galvas un kakla, kas radušās pēc tam, kad viņš 2013. gadā izkritis no automašīnas. Uzvirmojusi versija, ka viņš toreiz narkotiku reibumā mēģinājis sev padarīt galu.

Tabloīdi ziņo, ka arī tajās retajās reizēs, ka paparaci izdevies Maiklu iemūžināt, viņš izskatījies pavisam svešāds.

"Džordžs tiešām bija kaķis ar deviņām dzīvībām. Bija dažas reizes, kad man šķita – viņš ir pavisam zudis cilvēks. Nevar rīkoties tik neapdomīgi, kā viņš to darīja ar narkotikām un visu pārējo, un katru reizi izsprukt sveikā," "The Daily Mail" citējis kādu labdari.

Slepenais labdaris un dāsnais ziedotājs

Foto: EPA/LETA

Pēc Maikla nāves tabloīdi ķērušies klāt arī viņa bankas kontam, un tiek vēstīts, ka viņš ļoti daudz līdzekļu novirzījis labdarībai un dažādām organizācijām ziedojis ievērojamas summas.

"The Daily Telegraph" vēsta, ka Maikls sava mūža nogalē pārsteidzis ar dāsnumu. Tā, piemēram, viņš palīdzējis kādam pārim, kas ļoti vēlējies bērniņu, bet dažādu sarežģījumu dēļ nav spējis radīt pēcnācējus. Dziedātājs slepus ziedojis naudiņu neauglības ārstēšanai.

Mediji ziņo, ka pēdējos gados viņš labdarības mērķiem ziedojis vairākus miljonus britu mārciņu, turklāt Maikls savu cēlsirdību turējis slepenībā un nav publiski dižojies ar labajiem darbiem.

Tā, piemēram, kāda Linete Gilarda pirms vairākiem gadiem no slepena labdara saņēmusi 15 tūkstošus britu mārciņu, kas domātas viņas vīra Stefana neauglības ārstēšanai. Tikai tagad viņa uzzinājusi, ka ziedotājs bijis Džordžs Maikls.

Savukārt rakstniece un žurnāliste Sallija Hjūza stāstījusi, ka Maikls pirms pāris gadiem kādai bārmenei atstājis 5000 britu mārciņu lielu dzeramnaudu, jo viņš uzzinājis, ka meitene mācās par medmāsu, bet, lai atmaksātu studiju kredītu, strādā bārā.

Tāpat Maikls dāsni ziedojis dažādām labdarības organizācijām, kas rūpējas par bērniem, HIV pacientiem, bezpajumtniekiem un vēl daudziem citiem cietējiem. Tiesa, viņš vienmēr organizāciju vadītājiem piekodinājis, lai viņa vārds netiktu afišēts.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!