Foto: Itar-Tass/Scanpix

Amerikāņu dziedātāja Bejonsa Noulza februāra sākumā, publicējot drosmīgu foto, pasaulei pavēstīja, ka viņas un repera Jay Z ģimenē gaidāmi dvīņi. Tiesa, dvīnīši dzimuši arī daudziem citiem slaveniem pāriem, un piedāvājam iepazīties ar dažiem zināmākajiem no tiem.

Alla Pugačova un Maksims Galkins

Foto: Instagram.com/maxgalkinru/

Par Krievijas slavenākajiem dvīņiem noteikti dēvējami primadonnas Allas Pugačovas un viņas laulātā drauga, humorista Maksima Galkina atvases Jeļizaveta un Garijs.

Pāra kopīgos bērnus 2013. gada septembrī pasaulē laida surogātmāte. Divus gadus iepriekš Pugačova un Galkins bija kļuvuši par precētu pāri.

Vecāki ar bērnu bildēm un dažādiem video, kuros iemūžināti brālītis un māsiņa, mīļuprāt dalās sociālajos tīklos, un pāra fani ne vienu reizi vien sajūsminājušies, ka Garijs un Jeļizaveta no saviem slavenajiem vecākiem pārmantojuši talantu un citas labas īpašības.

Nīls Patriks Hariss un Deivids Bartka

Foto: Vida Press

Savukārt viens no slavenākajiem geju pāriem, kas audzina dvīņus, ir amerikāņu aktieri Nīls Patriks Hariss un Deivids Bartka (attēlā).

Dvīņi Hārpere un Gideons piedzima 2010. gadā, un bērnus iznēsāja surogātmāte. Šobrīd aktieru atvases jau brangi paaugušās un regulāri gozējas savu tētuku "Instagram" foto blogos.

Tāpat ar dvīņiem lepojas amerikāņu aktrise un komiķe Vanda Saiksa, kuras sieva Aleksa 2009. gada aprīlī dzemdēja meitu Olīviju un dēlu Lūkasu.

Arī homoseksuālais dziedātājs Rikijs Mārtins ir dvīņu tēvs. Viņa dēlus Mateo un Valentino iznēsājusi surogātmāte.

Andželīna Džolija un Breds Pits

Foto: Vida Press

Aizvadītā gada rudenī tapa zināms, ka izjukusi par Holivudas paraugpāri dēvēto kinozvaigžņu Andželīnas Džolijas un Breda Pita laulība. Pārim ir seši bērni, no kuriem trīs ir bioloģiskās atvases, savukārt trīs – adoptētas.

Džolijas un Pita pirmdzimtā kopīgā meita Šilo pasaulē nāca 2006. gada pavasarī, savukārt 2008. gada jūlijā ģimeni papildināja dvīņi Nokss Leons un Vivjena Maršelina.

Pāra dēls un meita nāca pasaulē ar ķeizargrieziena palīdzību kādā klīnikā Francijas pilsētā Nicā, klātesot tēvam Bredam Pitam.

Džūlija Robertsa un Daniels Moders

Foto: Vida Press/Coqueran/Coleman-Rayner

Nopelniem bagātās aktrises Džūlijas Robertsas un viņas vīra Daniela dvīņi – meita Heizela un dēls Finnejs – piedzima 2004. gada novembrī.

Toreiz publiskajā telpā uzvirmoja runas, ka dvīņi, iespējams, ieņemti in vitro apaugļošanas rezultātā, proti, nevis akta laikā, bet gan mēģenē, taču oficiāls apstiprinājums šīm baumām netika gūts.

Savukārt 2007. gadā Heizelai un Finnejam piedzima brālītis – Robertsa deva dzīvību dēlam Henrijam.

Dženifera Lopesa un Marks Antonijs

Foto: Vida Press

Aktrises un dziedātājas Dženiferas Lopesas pagātnē bija divas neveiksmīgas laulības, kad viņa apprecējās ar dziedātāju Marku Antoniju, kurš, starp citu, arī bija divas reizes šķīries.

Kāzas notika 2004. gadā, savukārt četrus gadus vēlāk pasaulē nāca dvīnīši Maksimilians Deivids un Emma Maribela, kuru fotogrāfijas jau pēc mēneša tika atrādītas žurnālā People.

Tiesa, 2014. gadā Lopesas un Antonija laulība tika oficiāli izšķirta, tomēr bijušajiem dzīvesbiedriem joprojām izdevies saglabāt draudzīgas attiecības un abi dala rūpes par dvīņiem.

Selīna Diona un Renē Anželils

Foto: Vida Press

Kanādiešu izcelsmes dziedātāja Selīna Diona 2010. gada oktobrī Floridā ar ķeizargrieziena palīdzību deva dzīvību dvīņu puikām Nelsonam un Edijam.

Vēlāk Diona atzinās, ka grūtniecības pašā sākumā viņa zem sirds nesusi trīs bērniņus, bet nedēļu vēlāk, dodoties vizītē pie daktera, ārsts saklausījis tikai divas pukstošas sirsniņas. "Mazulītis nolēma diviem pārējiem atstāt vairāk vietas un no mums atvadīties," intervijā izdevumam "People" sacījusi Diona.

Savukārt dvīņu tēvs un Dionas ilggadējais vīrs, menedžeris Renē Anželils aizvadītā gada sākumā 73 gadu vecumā nomira pēc cīņas ar vēzi.

Monako princis Alberts II un princese Šarlēna

Foto: Reuters/Scanpix

2014. gada 10. decembris Monako bija ļoti īpaša diena – tad pasaulē nāca prinča Alberta II un bijušās olimpiskās peldētājas Šarlēnas dvīņi.

Monako karaliskajiem dvīņiem tika doti ne mazāk karaliski un skanīgi vārdiņi. Meitenīti nosauca par Gabrielu Terēzi Mariju, savukārt puisēnu – par Žaku Onorē.

Ikreiz, kad valsts svētkos vai citos nozīmīgos notikumos mazuļi tiek izvest uz Monako pils balkona sasveicināties ar pavalstniekiem, tiem izdodas apburt visu pasauli.

Sāra Džesika Pārkere un Metjū Broderiks

Foto: Vida Press

2009. gada jūnijā dvīņu meitenītes piedzima aktieru Sāras Džesikas Pārkeres un Metjū Broderika ģimenē. Mazuļus pasaulē laida surogātmāte.

Savas meitas pāris nosauca par Marionu Loretu Elvelu un Tabitu Hodžu. Viņām ir arī vecāks brālis Džeimss Vilkijs, kurš piedzima 2002. gadā.

Savukārt par precētu pāri kinozvaigznes kļuva 1997. gadā, un tā pamatoti tiek dēvēta par vienu no noturīgākajām un saskanīgākajām laulībām Holivudā – šogad aktieri svin kāzu 20. gadadienu.

Meraija Kerija un Niks Kenons

Foto: Vida Press

2011. gada pavasarī 41 gada vecumā dvīnīšus – meiteni un puiku – dzemdēja amerikāņu popdziedātāja Meraija Kerija.

Bērnu tēvs, par Keriju vairāk nekā desmit gadus jaunākais reperis Niks Kenons vēl pirms bērnu piedzimšanas presei klāstīja, ka dvīņu vārdi būšot "absolūti neatkārtojami", un viņš nebija melojis. Par godu Merilinai Monro un istabai, kurā Meraija tika bildināta, atvases tika nosauktas par Monro un Merokenu.

Savukārt pāra laulība dažus gadus pēc bērnu piedzimšanas piedzīvoja krīzi, un 2016. gadā tā tika izšķirta oficiāli.

Elza Pataki un Kriss Hemsvorts

Foto: Vida Press

Spāņu izcelsmes modele un aktrise Elza Pataki savam vīram, austrāliešu smukulītim Krisam Hemsvortam dāvājusi trīs bērnus. 2014. gada pavasarī pasaulē nāca dvīņu puikas Saša un Tristans.

Aktieri apprecējās 2010. gadā, savukārt pēc diviem gadiem Elza dāvāja dzīvību abu kopīgajai meitiņai Indijai Rouzai.

Tāpat jāpiebilst, ka presei Hemsvortu labpatīk dēvēt par vienu no ģimeniskākajiem, gādīgākajiem un pievilcīgākajiem papucīšiem šovbiznesā.

Skrastiņu pāris un citi latvieši

Foto: F64

Arī Latvijā pazīstamo ļaužu vidū netrūkst pāru, kas audzina dvīņus. Tā, piemēram, 2010. gadā piedzima Dailes teātra aktieru Ilzes Ķuzules-Skrastiņas un Artūra Skrastiņa meita Emīlija un dēls Marats (attēlā kopā ar vecmāmiņu Māru Zālīti).

Nu jau pieaugušu dvīņu tēvs ir arī grupas "Prāta vētra" solists Renārs Kaupers. Tāpat starp sievietēm, kuras laidušas pasaulē dvīņus, ir politiķe Solvita Āboltiņa, uzņēmēja un pasākumu organizatore Gundega Skudriņa, aktrise un operdziedātāja Kristīne Zadovska

Dvīnīšus audzina arī savulaik populārā aktrise Aurēlija Anužīte-Lauciņa un jaunā aktrise Anta Aizupe.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!