Foto: Reuters/Scanpix
Pasaules šovbiznesā netrūkst slavenu, veiksmīgu un talantīgu cilvēku, kuri izveidojuši skaistu un saticīgu kopdzīvi ar sava dzimuma pārstāvjiem, tādējādi ne tikai baudot laimi paši, bet arī iedvesmojot un iedrošinot tos, kuri savu orientāciju vēl slēpj.

Starp ārzemju mūziķiem, aktieriem un citu šovbiznesa jomu darboņiem ir daudzi, kuri bijuši gana drosmīgi, lai "iznāktu no skapja", un neslēpj harmoniskās attiecības ar sava dzimuma pārstāvjiem, kā arī nevairās ar otro pusīti kopā apmeklēt saviesīgus pasākumus un iziet sabiedrībā. Piedāvājam iepazīties ar dažiem, mūsuprāt, spilgtākajiem un zināmākajiem viendzimuma pārīšiem šovbiznesā.

Laimīgi precējušies dvīņu tēvi

Foto: Vida Press

2014. gadā par precētu pāri kļuva amerikāņu aktieri Nīls Patriks Hariss un Deivids Bartka (abi attēlā), kuri atpazīstamību savulaik guvuši, pateicoties populārajam seriālam "How I Met Your Mother".

Aktieri civillaulībā bija dzīvojuši kopš 2004. gada, taču oficiāli par savu netradicionālo seksuālo orientāciju Hariss paziņoja 2006. gadā intervijā žurnālam "People". Drīz pēc "iznākšanas no skapja" viņš pārstāja slēpt savu partneri – abi kā pāris sāka apmeklēt publiskus pasākumus.

Jāatzīmē, ka Nīla un Deivida ģimenē aug dvīnīši – meita un dēls –, kurus iznēsāja surogātmāte. Bērni piedzima 2010. gadā.

Savukārt četrus gadus vēlāk aktieri Itālijā mija gredzenus, un Hariss šo priecīgo vēsti pasaulei paziņoja sociālajā tīklā "Twitter".

Kāzas notika septembrī, un mediji vēlāk vēstīja, ka abi līgavaiņi šajā īpašajā dienā bija tērpušies homoseksuālā dizainera Toma Forda darinātos uzvalkos, bet kāzās dziedājis pats Eltons Džons.

Aktrises un fotogrāfes skaistā mīlestība

Foto: Vida Press

Kuluāros gadiem ilgi klīda runas, ka amerikāņu aktrise Džodija Fostere ir lesbiete, taču pirmo reizi publiski viņa par to atļāvās runāt "Zelta globusu" ceremonijā 2013. gadā.

Toreiz, saņemot Sesila de Milla balvu par ieguldījumu izklaides industrijā, viņa savā uzrunā skaidroja, ka "iznākusi no skapja visiem, kurus jebkad satikusi", un pauda nožēlu, ka mūsdienās vajadzīgs arī publisks paziņojums plašsaziņas līdzekļiem.

Vēršoties pie ceremonijas viesiem, Fostere pastāstīja, ka jau agrāk ir atzinusies savā netradicionālajā seksuālajā orientācijā, bet tas noticis "akmens laikmetā" un toreiz viņas klausītāji bijuši ģimene un tuvinieki.

Savukārt 2014. gada pavasarī, pēc aptuveni gadu ilgas draudzības, viņa apprecējās ar fotogrāfi Aleksandru Hedisoni (abas attēlā).

Abas labprāt kopā apmeklē saviesīgus pasākumus, tomēr sīkākas savas privātās dzīves detaļas sievietes vairās apspriest publiski.

Savukārt no 1993. līdz 2008. gadam Fosteres partnere bija producente Sidnija Bernarda. Šajā laikā pasaulē nākuši arī aktrises abi dēli – šobrīd 18 gadus vecais Čārlzs un 15 gadus vecais Kristofers.

Rudmatis, kurš nekad nav slēpis savu seksuālo orientāciju

Foto: Vida Press

Amerikāņu aktieris Džesijs Tailers Fergusons, kurš atpazīstamību guvis, pateicoties seriālam "Modern Family", nekad nav slēpis savu netradicionālo seksuālo orientāciju, un 2013. gadā viņš Ņujorkā apprecējās ar aktieri un advokātu Džastinu Mikitu (abi attēlā).

Gadu iepriekš Fergusons publiski paziņoja, ka abi ir saderinājušies. Bildinājums izskanēja pēc divu gadu ilgas draudzības.

Fergusons intervijās savulaik stāstījis, ka viņš vienmēr bijis atklāts par savu seksuālo orientāciju, bet visgrūtāk to pieņemt bijis viņa tēvam. Aktieris atzinis, ka viņš trīs reizes – 17, 19 un 21 gada vecumā – savam tēvam nopietni skaidrojis, ka viņš ir gejs.

"Ir vajadzīgs laiks, lai to pieņemtu. Arī viņiem tā savā ziņā ir "iznākšana no skapja"," Opras Vinfrijas šovā savulaik sacīja Fergusons.

Holivudas rekordistes, kuras kopā ir jau 45 gadus

Foto: Vida Press

Holivudas laulības reti piedzīvo ilgi un laimīgi līdz mūža galam scenāriju, bet kā viena no saticīgākajām un ilgspējīgākajām savienībām noteikti jāpiemin šobrīd 77 gadus vecās aktrises Lilijas Tomlinas un astoņdesmit gadu slieksni pārkāpušās rakstnieces, režisores un producentes Džeinas Vāgneres (abas attēlā) kopdzīve.

Abas ir kopā jau 45 gadus, savukārt 2013. gada 31. decembrī sievietes beidzot savas attiecības noformēja oficiāli. Lilija un Džeina mija gredzenus intīmā ceremonijā kāda sava drauga mājās.

"Tas bija tik jauki. Mums nebija laulību gredzenu, tāpēc es tos vienkārši sameklēju mūsu rotu lādītē," intervijā izdevumam "People" šī gada janvārī stāstījusi Tomlina.

Pirmie geji vēsturē, kuru kāzas demonstrētas televīzijā

Foto: Vida Press

Savukārt savulaik populārās amerikāņu puišu grupas "N Sync" bijušais solists Lanss Bass un aktieris Maikls Turčins (abi attēlā) ir, iespējams, viens no pašiem simpātiskākajiem un arī salkanākajiem geju pārīšiem šovbiznesā.

Abi savu vārdu ierakstījuši vēsturē kā pasaulē pats pirmais homoseksuālais pārītis, kas savas kāzas atļāvis demonstrēt televīzijā. Lansa un Maikla īpašā diena tika atspoguļota realitātes šovā "Lance Loves Michael: The Lance Bass Wedding".

Romantiskā un greznā kāzu ceremonija notika 2014. gadā "Park Plaza Hotel" Losandželosā, kas, kā zināms, ir daudzu pāru sapņu kāzu vieta.

Savukārt savu netradicionālo seksuālo orientāciju Bass pirmo reizi publiski atzina 2006. gadā intervijā žurnālam "People", bet jau labu laiku pirms tam kuluāros klīda runas, ka viņš ir gejs. Pērn ārzemju mediji ziņoja, ka dziedātājs ar mīļoto sākuši plānot ģimenes pieaugumu un labprāt adoptētu bērnu.

Biznesa attiecības pāraug romantiskās jūtās

Foto: Vida Press

Amerikāņu modes dizaineris Maikls Kors par precētu vīru kļuva 2011. gadā – viņš intīmā ceremonijā Sauthemptonā Ņujorkā mija gredzenus ar savu ilggadējo partneri Lansu Leperī (abi attēlā).

"Apprecēt kādu, kurš ir tik brīnišķīgs un īpašs kā Lanss, kailām pēdām stāvot lieliskā pludmalē, ir viss, par ko jebkad esmu sapņojis," savas kāzas vēlāk komentēja Kors.

Kors ar savu nākamo vīru iepazinās 1990. gadā. Sākumā starp abiem bija tikai biznesa attiecības, taču drīz vien tās pārauga romantiskās jūtās un kopdzīvē.

Savukārt oficiāli šī savienība tika noformēta tikai tad, kad Ņujorkas štatā 2011. gada vasarā tika legalizētas viendzimuma laulības. Dažas nedēļas pēc šī likuma pieņemšanas abi vīri viens otram teica jāvārdu.

Sieviešu laulībā pasaulē nāk dvīnīši

Foto: Vida Press

Amerikāņu komiķe un aktrise Vanda Saiksa deviņdesmitajos gados bija precējusies ar vīrieti, taču šī savienība pajuka. Daudzus gadus vēlāk viņa otro reizi iestūrēja laulības ostā, un šoreiz viņa mija gredzenus ar sievieti.

Vanda ar mīļoto sievieti Aleksu slepus apprecējās 2008. gada oktobrī. Mēnesi vēlāk geju, lesbiešu un transpersonu gājienā Lasvegasā viņa kāpa uz skatuves teikt uzrunu, kurā pirmo reizi publiski atzinās, ka ir netradicionāli seksuāli orientēta, un arī paziņoja, ka nesen salaulājusies ar sievieti.

Savukārt 2009. gada aprīļa beigās Saiksas ģimenē bija pieaugums – Aleksa laida pasaulē dvīnīšus Olīviju un Lūkasu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!