Foto: Sputnik/Scanpix

Par Krievijas popmūzikas karali devētais Filips Kirkorovs svētdien, 30. aprīlī, atzīmē 50 gadu dzimšanas dienu. Jubilārs savas karjeras kāpumos un kritumos nav varējis sūdzēties par garlaicību, bet visbiežāk tieši viņš pats un viņa nesavaldība bijusi dažādu nebūšanu cēlonis. Atzīmējot apaļo jubileju, "Delfi Izklaide" piedāvā nelielu atskatu uz dažiem no skaļākajiem Krievijas šovbiznesa tračiem ar Kirkorova līdzdalību.

Atgādinām, ka arī savas jubilejas priekšvakarā viņš parūpējās par skaļu skandālu – Kirkorovs viesojās Krievijas TV šovā "Noslēpums par miljonu", kurā viņam nācās sīkāk aprakstīt daudzas ne tik spožas savas dzīves lappuses.Viens no šokējošakajiem atzinumiem bija, ka savulaik viņš ASV apsūdzēts cilvēka slepkavībā, kas raisīja kaismīgas diskusijas.

Neizglābtā pusmāsa

Foto: Vida Press
2002. gadā Filips Kirkorovs kļuva par pusbrāli – viņa tēvs Bedross (attēlā) un viņa otrā sieva kļuva par vecākiem meitenītei vārdā Ksenija. Arī šis noslēpums tika atklāts pavisam nesen Krievijas TV šovā "Noslēpums par miljonu".

Filipa tēvam Bedrosam un viņa sievai Ludmilai nācās atvadīties no jaundzimušā jau pēc divām nedēļām, jo zīdainītim bija problēmas ar vienas plaušas darbību, un bērna dzīvību neizdevās glābt. Par šo gadījumu Kirkorovs esot ļoti sadusmojies uz tēvu, jo tēvs slēpis grūtniecības faktu un Filips nav zinājis, ka kļūs par pusbrāli.

Dziedātājs nespēj piedot Bedrosa noslēpumainību, jo viņš un Alla Pugačova tad vēl bijuši precēta pāra statusā un ar savu naudu un iespējām būtu varējuši palīdzēt un, iespējams, Ksenija izdzīvotu.

Filips tēvam noklusēšanu pārmet arī tādēļ, ka Ludmila palika stāvokli pēc 40 gadu vecuma, un tad grūtniecības norise jāveic stingrākā uzraudzībā, ko Kirkorovs ar Pugačovu ar savām materiālajām iespējām un sakariem noteikti būtu nodrošinājuši.

Intervijā šovā Filips atklāja, ka jūtas tik sāpināts, ka tā arī ne reizi nav pabijis pie mirušās pusmāsiņas kapa.

Bēdīgi slavenā rozā jaciņa

Foto: RIA Novosti/Scanpix
Pēc 2004. gada 20. maija rozā jaciņas Krievijā vairs neviens neuztvēra kā agrāk. Tas saistīts ar preses konferencē izcēlušos skandālu starp Filipu Kirkorovu un žurnālisti Irinu Aronjanu. Estrādes zvaigzne nemaz nenojauta, ka preses konference Rostovā pie Donas sagādās viņam neslavu visas valsts mērogā.

Krievijas popa karali sadusmoja Aronjanas jautājums par daudzajiem rimeikiem dziesmu repertuārā. Sākās vārdu apmaiņa, kas neveda pozitīvā virzienā. Tad Filips pateica vēlāk jau krievu estrādes folklorā iegājušo frāzi: "Man ir apnicis, ka jūs mani fotografējat. Mani kaitina jūsu rozā jaciņa, jūsu pupi un jūsu mikrofons!"

Saruna turpinājās ar apvainojumu mētāšanu vienā un otrā virzienā un noslēdzās ar Kirkorova pateiktu lamuvārdu, ar kuru krieviski apzīmē sieviešu dzimumorgānus.

Daļa mediju sāka aizstāvēt žurnālisti, un daži TV kanāli pat boikotēja Kirkorovu. Žurnāliste uzsāka tiesas darbus. Beigās estrādes spīdeklis atvainojās sievietei un publiski lūdza piedošanu šovā "Zelta gramofons".

Spēriens šova darbiniecei

Foto: DELFI
2010. gadā Kirkorovam sanāca tracis, gatavojoties pārraidei "Zelta gramofons". Dziedātājs vēlējās pārkārtot uzstādītos gaismekļus, bet šova administratore Marina Jablokova nevēlējās veikt izmaiņas.

Filips sāka apvainot meiteni, tad iesita viņai pa seju un arī iespēra.

Marina iesūdzēja popkarali tiesā, tomēr nespēja pierādīt Kirkorova vainu. Neskatoties uz to, dziedonis piedāvāja meitenei mierizlīgumu un publiski atvainojās.

Pēc šī gadījuma Filips devās uz kādu Izraēlas nervu klīniku, lai atgūtos no stresa.

Šis gadījums lika viņa estrādes kolēģiem ieņemt divas frontes – vieni atbalstīja Kirkorovu, bet otri domāja, ka pēc šādiem izlēcieniem viņam būtu jāpamet skatuve.

Zvaigzni apsēdis nelabais

Foto: Vida Press
Pēc tam, kad Filips Kirkorovs izpelnījās sabiedrības nosodījumu par vairākiem agresijas izpausmes gadījumiem, 2011. gadā viņš rada izskaidrojumu savam nervu sabrukumam – izrādījās, ka pie visa vainīgs esot nešķīsts spēks, kas Filipā iemājojis caur viņa lomām kinofilmās.

Pēc paša dziedoņa vārdiem, viss sācies pēc tam, kad viņš 2001. gada Jaungada filmā "Вечера на хуторе близ Диканьки" nospēlējis Velna lomu. Pēc tam sekoja "rozā jaciņas" skandāls, tad šķiršanās no Allas Pugačovas, kā arī šova darbinieces iekaustīšana.

Kirkorovam toreiz attīrīties izdevies, vien pateicoties braucienam uz Tibetu, bet, kā redzams turpmāko gadu notikumos, attīrīšanās brauciens palīdzējis tikai uz brīdi.

Skaļā vārdu cīņa ar reperi

Foto: Itar-Tass/Scanpix
2012. gads iezīmējās ar Kirkorova un krievu repera Timati nesaskaņām. Konflikts izcēlās pēc "MUZ TV" prēmijas ceremonijas. Timati vietnē "Twitter" bija izteicis savu neapmierinātību ar balvu sadali. Interesanti, ka viņš nedzinās pēc atzinības sev, bet bija neizpratnē par savu kolēģu neatzītajiem sasniegumiem.

Uz repera ierakstu reaģēja Kirkorovs ar tekstu: "Tev radās kādi jautājumi? Es pagājušajā gadā jautājumus neuzdevu. Ir tāda lieta kā profesionālā ētika." Vārdu apmaiņa starp mūziķiem turpinājās. Tostarp Timati nosauca Kirkorovu pat ļoti neglaimojošos vārdos un atgādināja par vardarbību pret sievietēm.

"Bet pēc tam tu zvani maniem bosiem un lūdz, lai tevi attaisno, birdinot krokodila asaras uz Izraēlas klīnikas grīdas Malahova raidījumā, lūk, tas ir īsts profesionālās ētikas paraugs. Un vēl – kuru tu, putnubiedēkli, te taisies pamācīt? Nejauc lietas, es neesmu no tavas gaiļu biedrības, atceries to! Un uz redzēšanos!"

Pēdējā tvīta izmantotā atvadu frāze kļuva par populāru mirkļbirku, un šī frāze arī iedvesmoja Timati uzrakstīt dziesmu ar mājieniem Krievijas estrādes spožajai zvaigznei – Filipam Kirkorovam.

Tiek vaļā no fanes ar grūdienu

Foto: Vida Press
2016. gada rudenī Kirkorovs uzstājās Krievijas pilsētā Toljati un atkal nodemonstrēja savas agresīvās izpausmes.

Dziedātāja uzstāšanās brīdī kāda no viņa fanēm pielavījās klāt un, iespējams, gribēja savu elku apkampt. Kirkorovs spēji pagriezās, nogrūda sieviete uz zemes turpināja savu ceļu.

Protams, ka tumsnējais un staltais estrādes spīdeklis par uzmanību nevar sūdzēties, un, iespējams, šie centieni pietuvoties viņam patiesi šķiet apnicīgi, bet spēka pielietošana un tad mierīga koncerta turpināšana liek domāt, ka vardarbīgi izgājieni pašu dziedoni diez ko nesatrauc.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!