Foto: Kadrs no video
Jauni dziesmu videoklipi pēdējos gados rodas straujāk, nekā iespējams tiem izsekot līdzi. Tāpēc nav nekāds brīnums, ka tie sāk palikt vienveidīgi. Un tomēr, par spīti klipu industriālajai ražošanai, reizēm līdz skatītājiem nonāk patiesi pārsteidzoši veikumi, kuros gribas veldzēties un aizmirsties.

Bet ir arī tādi video, kas salauž realitāti un liek tā skatītājam apšaubīt to, kas ir īsts un kas nē. "Delfi Izklaide" piedāvā aplūkot piecus mūzikas videoklipus, kuriem fantāzijas lidojumā izdevies pārspļaut pašiem sevi, liekot skatītājiem uzdot sev jautājumu – ko es, ellē ratā, tikko redzēju?

LORN – 'ANVIL'


Elektroniskās mūzikas producents Lorn 2016. gadā izdeva videoklipu, kas palicis nepelnīti nenovērtēts, vismaz spriežot pēc skatījumu skaita. Tas radīts, iedvesmojoties no japāņu un beļģu komiksiem, futūristiski aplūkojot pārapdzīvotu pasauli, kuras dzīvība balstīta uz sociālajiem tīkliem.

"Anvil" ir pēcnāves sociālais tīkls, kurā jaunā meitene sevi labprātīgi augšupielādē, taču pirms nāves (augšupielādes) tiek vēlreiz izdzīvoti meitenes spilgtākie dzīves momenti, kas attēloti caur sociālo tīklu prizmu. Šis nav viegli sagremojams videoklips, tāpēc tas noteikti nav labākais gara uzturs pie pusdienu galda.

Klipa morāle – nedzīvo sociālajos tīklos. Dzīvo tā, lai pirms nāves redzētu un atcerētos dzīves skaistākos mirkļus, nevis "Twitter" vai "Instagram" laika joslu

Pink Guy – 'I Love Sex'

Austrumu kultūrā un japāņu animācijā ir kaut kas, kas neliek mieru jebkuram, kurš vēlas radīt videoklipu, kas paliks atmiņā ja ne ar dziesmu, tad ar tās vizualizāciju. Pink Guy ir viens no populārās amerikāņu "YouTube" zvaigznes "Filthy Frank" tēliem, kurš specializējas mūzikā, ielu triku veikšanā, uzmanības pievēršanā un cita veida šokēšanā.

Klips ir veidots populārajā japāņu pornogrāfisko animācijas filmu žanra "Hentai" stilistikā, sekojot līdzi mūziķa rečitatīvam pār pavadījumu.

Ir dziesmas, kurām nav jāmeklē apakšnozīmes vai slēptie vēstījumi. Ne viss prasa skatītāja iedziļināšanos un analizēšanu. Dažkārt lietas jāsauc īstajos vārdos, bez aplinkiem – Pink Guy noteikti to prot. Līdz Dienvidkorejas repera PSY panākumiem vēl tāls ceļš ejams, taču mēs ticam un atbalstām šī rozā džeka nesamāksloto daiļradi.

Chelou – 'Halfway to Nowhere'

Animācija ir lielisks veids, kā autors var izpaust savu radošo garu, neierobežojot to ar cilvēciskām uztverēm vai pat cilvēcisku sapratni. Līdzīgi ir ar šo Londonas mūziķi, kura garadarbam "Halfway to Nowhere" ir radīts apburošs un intriģējošs videoklips, kas seko kādas jaunas meitenes pasaules redzējumam.No pirmā acu uzmetiena var šķist, ka tas atgādina psihodēlisku ceļojumu sava ķermeņa un prāta tumšākajos nostūros, kas pat varētu nebūt tik tālu no patiesības.Mēs paši esam savi lielākie ienaidnieki un kompleksi var mūs noēst ātrāk, nekā tu noēd pilnīgi visas uzkodas, kuras sagatavoji 20 minūšu garam šovam (precīzāk – tu to izdarīji divās minūtēs), bet mēs nedrīkstam ļaut kompleksiem diktēt mūsu dzīves. Mīlestība pret pasauli sākas ar mīlestību pret sevi, tāpēc ļausim mīlestībai kā graciozam diriģentam skaņot mūsu dzīves simfoniju.

Tommy Cash – 'Winaloto'

Jau kārtējā lieta, kur igauņi mūs apsteiguši. Pēc vislabākajām "shock value" tradīcijām radot videoklipu, kas piesātināts ar ģenitālijām, dibeniem, orgāniem un bezsakaru. Tajā ir vairāk kailuma nekā liriku.Ja vajadzētu raksturot igauņu reperi Tommy Cash, tad viņš būtu kā populārā mūzikas duo "Die Antwoord" īpašais brālēns no Ziemeļeiropas. Reperis pārvērš valodas akcenta defektu par efektu, radot visai savdabīgu, bet skanīgu stilu, kas noķer uzmanību gan fonētiski, gan vizuāli.Klips izskatās pēc kaut kā tāda, ko varētu veidot Kanje Vests, ja būtu atkarīgs no metamfetamīna. Par spīti klipa saturam, tas ir viens no estētiskākajiem un krāsu toņu baudāmākajiem videoklipiem, ko būsi redzējis. Tas noteikti iedvesmos tevi aplūkot mākslinieka pārējos veikumus.

'Coldplay' – 'Up&Up'

Vispazīstamākie mūziķi no saraksta, zināmi ar pārpildītām arēnām, izpārdotiem stadioniem un banālām dziesmām, kas uzrunās jebkuru mietpilsoni. Ja jau esi ticis tik tālu šajā sarakstā, tad "Coldplay" paskaidrojumus vai ievadu neprasa.Pat ja tev nepatīk "Coldplay", tad tev patiks šis klips, jo tas ir kā ceļojums radošās brīvības izpausmē, salaužot robežas starp montāžu, speciālajiem efektiem un realitāti.Tas ir neskaitāmu stundu darbs starp neaprakstāmi talantīgiem vizuālajiem māksliniekiem, kuri sapludina sapņus ar realitāti, radot elpu aizraujošu vizuālo baudījumu tavā monitorā, kas sajūtu ziņā var konkurēt pat ar teatrālu kino pieredzi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!