Foto: Publicitātes foto

Jau pavisam drīz skatītāju novērtējumam tiks sniegta HBO godalgotā seriāla "Troņu spēle" ("Game of Thrones") astotā sezona, ar kuru milzu popularitāti iemantojušais stāsts arī noslēgsies. Atbilde uz to, kurš sēdīsies Dzelzs tronī, tiek turēta lielā slepenībā, un fani jau naski izteikuši savus minējumus par iespējamo atrisinājumu.

Seriāla jaunā sezona startēs 14. aprīlī, savukārt skatītāji Latvijā pirmo sēriju kanālā FOX varēs noskatīties pirmdien, 15. aprīlī, un tās gaidās piedāvājam uzzināt dažus interesantus faktus un iepazīties ar populārām fanu teorijām.

Lielākā kauja seriālu vēsturē

Foto: AP/Scanpix/LETA

Jau tagad ir zināms, ka astotajā sezonā viena no galvenajām epizodēm būs trešajā sērijā iekļautā lielā kauja pie Ziemmalas.

Nežēlīgā un nepieredzēti brutālā kauja būšot kas pilnīgi līdz šim nebijis. Ne velti tā Ziemeļīrijā tika filmēta naktīs, vienpadsmit nedēļas pēc kārtas – lietū, vējā, sniegā, salā, zirgu mēslos un dūmos. Kāda slavena aktrise pat reiz esot noģībusi, tādēļ no filmēšanas atlaista ātrāk.

Iespējams, mirs daudzi no galvenajiem varoņiem

Foto: Kadrs no filmas/HBO

Kā zināms, par vienu no seriāla pievilcīgākajiem momentiem tiek uzskatīts fakts, ka pasargāts nav neviens no galvenajiem tēliem. Ikviens no tiem var mirt jebkurā brīdī.

Mēļo, ka lielajā Ziemmalas kaujā vienuviet būs redzami tik daudz galveno varoņu, kā nekad agrāk kopš seriāla pirmizrādes, tostarp Ārija Stārka (Meisija Viljamsa), Džons Sniegs (Kīts Herringtons), Dinerīsa Tārgārjena (Emīlija Klārka), Tīrions Lannisters (Pīters Dinkleidžs), Briena no Tārtas (Gvendolīna Kristija), Sansa Stārka (Sofija Tērnere).

Taču, iespējams, cīņā kritīs ne viens vien skatītāju iemīļots un ienīsts tēls. Austrālijas pētnieki Reidars Līstads un Bendžamins Brauns pat saskaitījuši, ka septiņu sezonu laikā ir miruši 186 no 330 svarīgiem tēliem. Lielākoties – no grieztām brūcēm kaklā vai nāvējošiem ievainojumiem, indes vai uguns liesmās.

Jāmirst būs arī karalienei Sersejai Lannisterai

Foto: Kadrs no filmas/HBO

Nešpetnā Septiņu valstību karaliene Serseja Lannistera (Lēna Hīdeja) ir kļuvusi par īstu, tradicionālu nelieti un nodevēju. Ja atceramies, viņa iepriekš pamanījās tiktāl nokaitināt savu brāli un mīļāko Džeimsu Lannisteru (Nikolajs Kosters-Valdavs), ka viņš vienkārši aizbēga. Ja Džeimss pa ceļam nekur nepazudīs, tad, iespējams, viņš varētu atgriezties pie Sersejas un nogalināt viņu.

Kulta seriāla fani ir visai pārliecināti, ka karaliene mirs vēl pirms sezonas beigām – lielais jautājums ir par to, kurš viņu nogalinās. Džeimss Lannisters ir tikai viena no versijām, kas sakņojas senos mītos.

Jāatzīmē, ka tikpat nešpetns raksturs, kā viņas atveidotajam tēlam, esot arī pašai Lēnai Hīdejai, kura pirms piekrišanas atveidot Serseju esot pieprasījusi iekļaut līgumā punktu, ka viņai nekad nebūs kopīgu ainu ar Džeromu Flinnu, kas atveido Bronu. Abiem bijušas attiecības, kas beigušās visai slikti.

Filmēšana bijusi sarežģīta un notikusi slepenībā

Foto: Vida Press

"Troņu spēle" ir seriāls, kurā dažādas cīņas notiek teju nemitīgi. Taču Islandē dzimušais aktieris Halfurs Juliuss Bjornsons, kurš atveido Gregoru "Kalnu" Kleganu, atzinis, ka jaunās sezonas filmēšana esot bijusi vissarežģītākā.

Bjornsonam pirmo reizi četru sezonu laikā nācies divreiz filmēt kādu triku. Savukārt lielās kaujas filmēšanas laikā Ziemeļīrijā pat bijusi pieprasīta gaisa telpas slēgšana gan lidmašīnām, gan droniem.

Astotajā sezonā būs daudz atsauču uz pirmo sezonu

Foto: AP/Scanpix/LETA

Ārijas Stārkas atveidotāja Meisija Viljamsa (attēlā) atzinusi, ka pirms noslēguma sezonas ir vērts vēlreiz noskatīties pirmās sezonas sērijas. Viljamsa stāstījusi, ka pēc tam, kad uzzinājusi noslēgumu, viņai nācies vēlreiz noskatīties pirmo sezonu.

"Ir tik daudz ainu, kas izskatīsies līdzīgas. Es noskatījos, lai atgādinātu pati sev ceļu, ko esmu nogājusi. Es gribētu, lai Ārija noiet pilnu apli un izdara kaut ko normālu, kā toreiz, kad viņa bija jaunāka," aktrise stāstījusi intervijā izdevumam "Entertainment Weekly".

Acīgākie fani atsauces uz pirmo sezonu jau ir pamanījuši jaunajos reklāmas rullīšos. Vienā no tiem Dinerīsas vadītā armija dodas uz Ziemmalu, maršējot līdzīgi tāpat, kā Roberta Barateona armija maršēja pašā pirmajā "Troņu spēles" sērijā.

Vai tronī sēdīsies Džona Sniega un Pūķu pavēlnieces bērns?

Foto: AP/Scanpix/LETA

Ja atceramies, iepriekšējās sezonas noslēgumā Džons Sniegs (Kits Herringtons) uzzināja patiesību par saviem vecākiem. Džons ir Neda Stārka (Šons Bīns) māsas Līenas Stārkas (Ešlinga Frančosī) un Raigara Tārgārjena (Vilfs Skaldings) dēls.

Šim faktam, visticamāk, būs ļoti svarīga nozīme tālākajās Džona un Dinerīsas Tārgārjenas (Emīlija Klārka) attiecībās. Iespējams, Pūķu pavēlniece ir gaidībās, taču tikpat labi arī iespējams, ka abi uz kādu laiku pašķirsies. Galu galā tagad iznāk, ka Dinerīsa ir Džona tante.

Ja atceramies, tad pērn Skotijā laulības ostā iestūrēja arī Džona Sniega lomas atveidotājs, aktieris Kīts Herningtons, kurš par sievu apņēma Igritas lomas atveidotāju Rozu Lesliju.

Noslēguma sezonā būs tikai sešas sērijas

Foto: AP/Scanpix/LETA

Astotajā sezonā gaidāmas vien sešas sērijas ierasto desmit vietā. Toties neviena no tām nebūs īsāka par 50 minūtēm. Divas noslēguma sērijas ilgšot pat 80 minūtes.

Notikumi balstīsies uz Džordža R.R. Mārtina melnrakstiem un scenāristu sarunām ar rakstnieku. Tieši tādēļ, ka grāmata vēl nav pabeigta, jaunās sezonas scenārijs tapa "no nulles" un tā filmēšana ilga vairāk nekā astoņus mēnešus. Tiesa, katrai sērijai tika atvēlēti aptuveni 13 miljoni eiro, tādēļ kopējās izmaksas var salīdzināt ar pamatīgas megafilmas budžetu.

Seriāls "Troņu spēle" šo gadu laikā izvirzīts 132 "Emmy" nominācijām un ieguvis 47 balvas, tostarp par labāko dramatisko seriālu 2015., 2016. un 2018. gadā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!