Foto: AFP/Scanpix

ASV repa zvaigzne Kanje Vests ir zaudējis miljardiera statusu, jo Vācijas sporta preču ražotājs "Adidas" ir pārtraucis partnerattiecības ar viņu repera antisemītisko izteikumu dēļ, otrdien ziņoja žurnāls "Forbes".

"Forbes" lēsa, ka 45 gadus vecā Vesta darījums ar "Adidas" bija 1,5 miljardus ASV dolāru vērts, un bez šī darījuma viņa bagātība ir sarukusi līdz 400 miljoniem dolāru.

"Adidas" otrdien, 25. oktobrī, paziņoja par savu lēmumu saraut attiecības ar Vestu, kurš pazīstams arī ar vārdu Ye, "nekavējoties" apturot ražošanu viņa apavu un apģērbu līnijā "Yeezy".

""Adidas" necieš antisemītismu un jebkādu citu naida runas veidu. Ye nesenie izteikumi un darbības ir bijuši nepieņemami, naidpilni un bīstami, un tie pārkāpj kompānijas vērtības - dažādību un iekļaušanu, abpusēju cieņu un godīgumu," paziņoja "Adidas".

Neilgi pirms tam talantu aģentūra CAA atteicās no Vesta kā klienta, savukārt kinostudija MRC nolēma neizlaist pabeigtu dokumentālo filmu par viņu.

Šomēnes Vesta "Instagram" kontam tika noteikti ierobežojumi un viņa "Twitter" konts tika bloķēts tajos publicētu antisemītisku paziņojumu dēļ.

Vests izraisīja sašutumu arī ar citiem skandaloziem izteikumiem, tostarp telekanālā "Revolt TV" apgalvojot, ka Džordžs Floids nomiris no fentanila.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!